Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
България - страната на чудесата - Page 5 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
myhata II (6266)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
stimi (4915)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
7george (3967)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
danielle (2594)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
Вода (2380)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
fluid (2183)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
България - страната на чудесата - Page 5 Vote_lcapБългария - страната на чудесата - Page 5 Voting_barБългария - страната на чудесата - Page 5 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

България - страната на чудесата

+13
myhata II
7george
lonly wolf
fluid
paparazzo
Ardemina
Mr800Days
Странджата
Marginal
IFF
vanelo
valioiko
Вода
17 posters

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Пет 03 Сеп 2010, 12:38

А, начи салама с чесън е нещо като анти - образование, така ли?

Marginal
Администратор

Брой мнения : 16898
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Пет 03 Сеп 2010, 12:44

Ахм,много нещо... Смайли с българското
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Пет 03 Сеп 2010, 12:50

България - страната на чудесата - Page 5 1322
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Mr800Days Пет 03 Сеп 2010, 14:22

музикант къща не храни или преведено на канатски вишист къща не храни.
поне на мен в каната никъде не са ми искали да им показвам дипломата си за висше образование,а са се интерисували какво мога да правя.сеа някой с по 2-3 дипломи може да е по специален ,но ние простаците с по една явно сме друга бира.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Пет 03 Сеп 2010, 14:31

Музукант мое,ама Доктор,Адвокат или Учител е друга работа Бате :) Радостен
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Пет 03 Сеп 2010, 16:52

Е ся, нема да спориме за тва ...
Единственото което исках да подчертая е, че не може да се определи по дипломата кой храни къща и кой не.
Има адфокати които не могат да хранят къща щото имат 2-3 лакоми любофници и 2-3 семейстфа с по 2-3 деца които требва да издържат и съотфетно не могат да хранят къща.
От друга страна, има музиканти които са си паднали на България - страната на чудесата - Page 5 66467 и хранят и семейстфо и любофници и тъпкачи и т.н.
Та, исках да кажа, да не се обобщава, а ако на Мухи му липсфа признание за дипломите които е събрал, съжалявам, не съм го карал аз да си блъска главата за нищо.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by danielle Съб 04 Сеп 2010, 12:54


ГОЛА DJ ВЪЗБУЖДА МЪЖКАТА АУДИТОРИЯ В CLUB 66 НЕСЕБЪР Смайли с българското

http://19min.bg/galleries/7/905_912.html#galmarker
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Вода Съб 04 Сеп 2010, 13:11

Mr800Days написа:вода ти май забрави миналата година кой разнасяше/сервираше/ пици на клиентите в малкото ресторантче на ил перо.аз или ти Голямкеф
е и аз въртях геврека известно време,но явно е имало защо шом сега по цял ден си въртя синджирчето за същите кинти дето ти ги бачкаш от 15 до 23.
Бате първо по-миналата, а не миналата, защото миналата изобщо не съм работила, а учих и се разхождах по света. А ресторантчето не беше малко, а доста по-голямо от средно българско, т.е. с около 50 маси и вътре никога не са се продавали пици.Беше за здравословно хранене и имаше много плодове и смудита. Та затова се учудих. Иначе ако беше казал, когато беше келнерка, щях да те разбера веднага. Ми и аз това ти казвах, че за тези кинти, които получавам си заслужава да работя, още повече, че работя не повече от около 4 часа, за 8 -те, за които ми палщат, докато ти за същите кинти (както сам казваше преди) си въртял геврека по 12 часа.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Mr800Days Съб 04 Сеп 2010, 14:31

аз геврека съм го въртял за 2500 и за 6000 пари чисти на месец с една обикновенна канадска шоф книжка и едно скапано полувисше българско образование,ама да съм с три виши признати в българи,кебек и космоса си е голям резил да разнасям тенекето в ресторант с 50 маси.за това ли учихме ,та да слугуваме на хората или да вкарваме фактури в компа на някакъв си склад.
вода нормално човек с 3 виши/магистратури/ в канада на твоите години да е в космоса,т.е. на по малко от 200 000 годишна заплата не се подписва.то за тея пари в канада даже не са необходими толкова дипломи,а само една стига.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Съб 04 Сеп 2010, 22:57

Mr800Days написа:аз геврека съм го въртял за 2500 и за 6000 пари чисти на месец с една обикновенна канадска шоф книжка и едно скапано полувисше българско образование,ама да съм с три виши признати в българи,кебек и космоса си е голям резил да разнасям тенекето в ресторант с 50 маси.за това ли учихме ,та да слугуваме на хората или да вкарваме фактури в компа на някакъв си склад.
вода нормално човек с 3 виши/магистратури/ в канада на твоите години да е в космоса,т.е. на по малко от 200 000 годишна заплата не се подписва.то за тея пари в канада даже не са необходими толкова дипломи,а само една стига.
Бате, супер си си за България, там сичките сте комплексирани, кой колко висши имал и кфо работил.
Мене и жена ми па, ни кефи тука повече, щото господари на мулти - милиардно $$$ фирми метат пода наравно с общите работници (дипломите не съм им броил) и главатари на фирми с по 500 работника си пият ракията със съшите общи работници.
Та, тва ме кефи максимално ф Северна Америка.
Стойте си там и си ги мерете на кой му е по дълъг, ние па, ше си кесиме тука и ше си гледаме кефа, без много много да се интересуваме, кой кфа диплома има и колко $$$ яде ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Съб 04 Сеп 2010, 23:27

Мъжът и бил богат Голямкеф
Почфате да си протифоречите,и не само аз го забелязфам тофа Мъж четящ вестник
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Mr800Days Нед 05 Сеп 2010, 03:59

босс,не аз си ги меря кой по най,а точно вода започна и се наложи да и давам предните примери за да я сваля малко на земята.
според нея в българия е зле за х0рата с образование защото получават малки заплати и малки хонорари.от тука тръгна лафа и примерите с които да и оборя твърденията.
тя казва ,че нейна приятелка с английска и френска филология получава 800 лв. заплата ,а аз отговорих,че може даже и да не ги е изкарала тези пари на работодателя си и той да се бърка в джоба и ,ако иска да прави по вече пари нищо не и пречи да си отвори собствен бизнес и да си печели колкото може ,но в този случай образованието едва ли и би било помогнало,за по вече пари освен образование се иска и можене и кадърност и ред комплекс от фактори ,които явно не са на нейна страна щом не е предприела такива действия ,а е станала слуга на някого.в този смисъл казах ,че образованието не е никакъв фактор който да определя човек добре или зле ще живее/говоря за материалния смисъл/
след това подкрепих тезата си с още един пример,водата също се оказа много образована с цели 3 образования и какво от това като работи като келнерка и в някакви си складове.значи и в случая образованието особенно много не помага защото и в канада първо те питат какво можеш и какво знаеш.
а ето ти и най значителния пример за съотношението образовани-знание,можене и кадърност който дадох за себе си когато вода се опита да ме засегне на необразованост въртяйки геврека в канада по 12 часа.ами да необразован съм и не ме е било срам да въртя геврека,срамна работа няма ,нали все това твърдите,твърдя го и аз особенно,ако работата е доста доходна като моята.но за българската преводачка с образование явно освен превеждането на френски и английски всяка друга работа с която може да прави по вече пари е срамна,ми като е срамна да стои гладна,или може би причината е в нея ,че е некадърна.
в този смисъл дадох пример ,че човек с 3 образования ,както имаме в случая тука такъв не върти таблата за 6,50 и 10% тип ,а ръководи и управлява за 200-300К годишно,освен ако образованията му не са само на книга и нищо друго не може.
да се върна на примера с моята особа ,човек без образование,който няма началник на главата си и прави 4 пъти по вече пари от българската преводачка с 40 пъти по малко вложен труд и пак да повторя без никакво образование,може да чете,да пише и да смята и до тук.
е критерий ли е тогава образованието или факторите знание,можене и кадърност са водещи при формирането на доходите на едно лице.
ми и аз ако бях образован тъпанар сигурно и аз щях да стоя гладен ,но за жалост не съм и не мога да ги разбера хората които само хленчат и се оплакват,като не и стигат на преводачката 800 лв. що не си вдигне задника и да ходи да гледа баби за 2000 лв заплата в англия ,ще и е лесно,знае английски.
ето и и примера с вода с три образования,с английски и френски,която не е легнала да реве и да се оплаква а си върти таблата в биологичното ресторантче и подписва фактури на рецепцията в склада с/у 20 д. на час,нищо че е с много образования и не упражнява квалифициран труд,важното парите да и стигат.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Нед 05 Сеп 2010, 09:35

Тя заради Маргинала се е дигнала,не помниш ли ?
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by 7george Нед 05 Сеп 2010, 16:17

myhata II написа:Тя заради Маргинала се е дигнала,не помниш ли ?
Хората в едно семейство трява да могат и искат да правят такива неща, иначе няма смисъл да са заедно, аз така мисля.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Вода Пон 06 Сеп 2010, 03:46

Бате много кефи тая табла, ще взема да ти я подаря да ти олекне. Не ми се занимава повече с глупостите ти. Само да ти кажа, че нямам 3 дипломи за висше образование, а само една от България, призната от министерство на образованието в Кебек. Другите дипломи са ми канадски, но не са за висше образование. Тая табла, която ти е на сърце съм я въртяла точно няколко месеца и никога в живота си не съм работила в склад. Работя във Финладско-Кандаска компания, за която ти само можеш да мечтаеш някъде далеч в сънищата си, например, с много филиали по цял свят и навсякъде, ако реша да се преместя ми се признава стажът. За да не се тревожиш къде са филиалите ще ти кажа : Германия, Испания, Англия, САЩ, Финландия, Канада, може и да съм пропуснала още някоя страна.
Ако искаш да ти направя списък на всички работи, които съм работила в Канада, за да ти разнообрази изказванията, че стана скучен вече.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Вода Пон 06 Сеп 2010, 03:52

myhata II написа:Мъжът и бил богат Голямкеф
Почфате да си протифоречите,и не само аз го забелязфам тофа Мъж четящ вестник
Мухъ, казах, че мъжът ми е богат и е така. Това, че за някакъв период от време са му замразени средствата по една или друга причина или сме оставали без приходи е отделен въпрос. Както виждаш сме в добро здраве, което е най-важното. В повечето случаи хората при кризи губят жилищата си, семействата си, моралния си облик и какво ли още не, точно защото не могат хванат таблата за няколко месеца.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Mr800Days Пон 06 Сеп 2010, 06:40

вода изобщо не си мечтая в сънищата да гърбя за каквато и да е компания,била тя финландска,канадска или филипинска.аз моя дрийм лайф стайл съм си го постигнал,гърбя сам за себе си и нямама чорбаджия на главата си.аз принципно се радвам за теб и твоята компания,но искренно съм учуден от къде ти си узнала за мечтите в сънищата ми.ми аз ако имах мечти да гърбя за някой друг и да прекланям врат щях да си стоя в канада.с действията си не доказвам ли твърденията си.
единственно за таблата се замислям,прави ми кеф да съм сред хора и тази работа по вече я приемам за забавление отколкото като работа и мо;я те повече не ми прави предложения за наемен труд,ако ще и във филандска компания ако ще и за 10 000 на месец да е.
аве вие не разбрахте ли,че аз не съм от вашето тесто,за слуга не ставам.със слугинажа приключих преди 1 година ,когато за винаги напуснах на вас така любимата ви канада.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by danielle Пон 06 Сеп 2010, 06:53

Mr800Days написа:аз моя дрийм лайф стайл съм си го постигнал, гърбя сам за себе си и нямам чорбаджия на главата си.
Аплодиране бате, това е и моя дрийм... Wink Колкото по-малко малоумници на главата ми, толкоз по-добре... Wink
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Mr800Days Пон 06 Сеп 2010, 06:57

дай боже всекиму,ама има хора като вода на които ,ако им дадеш свобода и независимост няма да знаят какво да правят с нея.

Mr800Days
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 4254
Дата на регистрация : 17.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Petar Krastev Пон 06 Сеп 2010, 20:58

Когато приказвах преди време с един местен бизнесмен с верига от бензиностанции(бяха ме обхванали мераци да купувам разни бизнеси),той ми каза-добре е да нямаш босс на раменете си,ама аз имам по 450-500 различни началника всеки ден,това са моите клиенти,те ми подписват чека всеки четвъртък,и повявай ми купоните от ИГА още си ги изрязвам.

Вие какви бизнеси имате без началници не ва знам

Petar Krastev
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 356
Дата на регистрация : 02.05.2010

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Linko Пон 06 Сеп 2010, 22:50

Абе добре че не всички са хукнали да създават собствени бизнеси, че светът щеше да се срине.
Представяте ли си всеки учител със собствено школо, всеки научен работник със собствен институт, собствена лаборатория и собствено издателство, всеки треньор със собствен отбор, собствен стадион и т.н. и т.н.? Направо не ми се мисли какво щеше да стане.

Абе не може и без нас - раята, това си е ясно.
Айде да са живи и здрави господарите-бизнесмени и да им е по-богата трапезата, че да остават повече трохи и за слугинажа!
Слуга, това звучи гордо. Измрем ли, измират и господарите. Те го разбират това и затова дерат кожи ама и ни хранят, че да не умрем от глад. Щото после лошо. Wink

Linko
Писачко
Писачко

Брой мнения : 717
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Пон 06 Сеп 2010, 23:11

danielle написа:
Mr800Days написа:аз моя дрийм лайф стайл съм си го постигнал, гърбя сам за себе си и нямам чорбаджия на главата си.
Аплодиране бате, това е и моя дрийм... Wink Колкото по-малко малоумници на главата ми, толкоз по-добре... Wink
Разни хора, разни фкусове, аз па си мечтая да робувам на некой друг.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Пон 06 Сеп 2010, 23:12

На кого ...?
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Marginal Пон 06 Сеп 2010, 23:39

На който си цака както требва и има чофешко отношение ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Вода Вто 07 Сеп 2010, 05:15

Собствения бизнес те заробва много повече. Когато разчиташ на собствените си качества си свободен, Можеш да си позволиш да работиш когато искаш и където искаш, ако искаш да си мислиш за работата, ако искаш да не мислиш за нищо 1 година. Ако искаш да работиш в България, ако искаш да работиш в Канада, а ако искаш да се разхождаш по света и да не работиш изобщо. Когато имаш собствен бизнес той е поне малко доходоносен, просто няма начин да не мислиш за него, а да не казвам, че и трябва да работиш, пък ако ще да е само да въртиш този синджир, който обаче минава и през врата ти. Та всеки знае себе си. Кефи ме да си чеша езика, като споря с Батето или Мухъ.
Та, Бате, наистина доста се различаваме, защото това с таблата на мен не ми хареса. Имала съм такива клиенти, на които ми се е искало да нахлупя чинията на главата, защото табла не се ползваше в нашия ресторант. А и вече ме мързи да се движа толкова много, въпреки, че беше супер за фигурата ми.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by myhata II Вто 07 Сеп 2010, 22:40

Водъ,време е вече да кажеш няколко хубави думи и за България,щото човек ще си каже тая жена се едно е ф ада
А за частния бизнес си и прафа и не си !!
Ама ще ми отнеме много дълго фреме да ти го обаждам... Гот
myhata II
myhata II
Пише та пише
Пише та пише

Male
Брой мнения : 6266
Местожителство : TORONTO
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by paparazzo Съб 25 Сеп 2010, 18:37

ПЕТЪР БЕРОН: ЖЕЛЮ ЖЕЛЕВ Е МРЪСНИК И ПИЯНИЦА, СЕЛСКИ ТЪПАК И ПОДЛЕЦ, ЩЯХ ДА МУ СЧУПЯ ГЛАВАТА! коментари/40
25 септември 2010, 17:24
София, България
изпрати на приятел



Петър Берон и любимата му - журналистката Маруся Панковска
Брат ми Владо работи 30 г. в АЕЦ “Козлодуй”, беше облъчен, но му се родиха 4 деца.
Бившият зам.- шеф на парламента, два пъти депутат, един от основателите на СДС Петър Беорн преди дни се завърна от дълго пътешествие из пещерите на Албания и Черна гора, откъдето донесъл “купища паяци”. Очевидци твърдят, че когато напълни кутийките с “бръмбазъци”, имал навика да ги пуска в брадата си, за не се изгубят.

Семейството му го следваше в пътешествията му по света, но за жалост съпругата му Кинка Берон, дългогодишна главна редакторка на списание, почина през 2002 г. Жълти вестници писаха, че той щял да се развежда с новата си половинка, а брат му бил много болен. Верен на себе си, “ШОУ” се срещна с Берон, за да узнае от него истината, цялата истина и нищо друго, освен истината.

- Кажи си, Бероне! Така ли да започнем интервюто със знаменитата фраза на Жорж Ганчев от времето, когато се кандидатирахте за президентска двойка?
- Ще си кажа, каквото ме питате. За разлика от много други хора, нямам какво да крия, нито какво да крада.

- Ще се развеждате ли с Маруся - наша колежка журналистка, както писа един жълт вестник?
- За да се разведем, първо трябва да се оженим. Но няма никакъв проблем да го направим, когато решим. Ние и без това живеем като семейство. Ще ви поканя на сватбата! Моят живот мина все сред журналисти. Орисия! Ами вие от стреса така младеете и запазвате духа и ума си, че как да не ви харесва човек! Аз с Маруся се запознах, като дойде да ми вземе няколко интервюта.

- Говори се, че брат ви Владо, дългогодишен служител в АЕЦ “Козлодуй”, бил неизлечимо облъчен и много болен и търсел помощта на лечителки...
- Да е облъчен е много вероятно след 30-годишна служба в “Козлодуй”. Там той беше зам.-началник на цех. Пред мен не се е оплаквал, нито е казвал, че търси лечителки. Жив и здрав си е сега. Създаде поколение от четири деца. Това може и да е от урана! Нали казват, че в малки количества е полезен. Но истината е, че там много хора бяха облъчени. Това не може да се избегне в една атомна централа.

- А с вас какво се случва в професионален план?
- Вече не съм директор на музея (Природонаучния – бел. ред.), но нищо не се е променило в статуса ми. Идвам си в кабинета, работя.

- Отказахте се май изцяло от политическа кариера?
- Не съвсем. Заместник-председател съм на патриотичния съюз “Защита”. Малка, но почтена партия. Но следя процесите.

- И какво си мислите за това, което се случва в държавата?
- Главният коз на Бойко Борисов е, че хората не искат БСП и Доган, нямат алтернатива. Другите фракции са твърде слаби и подчинени. Затова Бойко казва: “Ако не ни харесвате, да дойде Доган.” Това е вид политически рекет, но той може да си го позволи.

- Няма коректив ли?
- Няма реална опозиция. Няма общонационална програма, има само “Октоподи”. От опозицията всички са били във властта с изключение на “Атака”.

Минали са си по реда, всеки нещо е откраднал, затова сега си траят.

Защото може да им кажат: “А вие досега какво правихте?”

- Кой краде най-много и кой няма да си понесе последствията?
- Трудно е да се каже. Тези хора са се скрили в парламента от години заради имунитета си. Едва ли някой ще си понесе заслуженото. Но по-важното е кога имаше най-много за крадене.

- Кога?
- През 1990-1991 г. , естествено. Тогава 96% от собствеността беше държавна. Оттогава започна пладнешкият грабеж. По това време хора с по 100-200 лв. заплата, без никакво образование, прости, тъпоумни, алчни, се оказаха с по няколко ресторанта, хотели, предприятия.

- Отдавна Иван Костов обира “обществените” негативи. Едва ли имаше по-ненавиждан човек от него! Това демонизиране на образа му ли е, или се основава на факти?
- Иван Костов раздаде на приятелите си много неща щедро, като че ли бяха негови. През 1996 г. държавната собственост окончателно бе ликвидирана.

- В 40-ото Народно събрание вие бяхте зам.-председател. Известен сте с честната си гражданска позиция. Не употребихте ли цялото си влияние и власт да поправите някои неща?
- Не, аз бях опозиция и никой не ме слушаше. Говорех, не ме чуваха. Глухи и слепи. Нищо не ги интересуваше.

- Кои бяха най-големите безобразия по време на втория ви мандат?
- Затвориха АЕЦ „Козлодуй”. Сега ще строят Белене за 10 млрд. Трябва да си луд! Съсипаха армията, харизаха имотите й на НДСВ, изпратиха български войници в пущинаците да се бият незнайно за коя кауза. Направиха армията за подигравка. Сега е по-малка от полицията като числен състав. От 240 самолета оставиха 5, от 3500 наска ги сведоха на 180. На практика България е беззащитна, не че сме тръгнали да се бием, пък и НАТО щял да ни пази. Но защо Гърция има 170-хилядна армия, въоръжена до зъби? И тя е в НАТО. Защото не знае утре какво ще й поднесе световната обстановка. Най-много побеснявам, че сме слуги на всички – на руснаци, на американци... Страната ни е напълно подчинена, клекнала, като колония. Който не ни е поискал, на него не сме послужили.

А знаете от коя древна професия постъпват така.

- Споменахте ексминистър Николай Цонев като недалновиден човек, съсипал армията. Той сега е разследван, но какво ще кажете за ареста му?
- Какъвто е да е той, е бил министър и арестът му беше безобразен, както и изречените думи. Аз нямаше да падна на колене. Щях да кажа: “По-добре ме застреляйте”, но те пък нямаше да ме проснат на земята, защото си ме познават. Това, което наричат сега полицейщина, е силно закъсняло.

Това трябваше да стане отдавна, преди да излязат мутрите с червените капитали.

Тези момчета бяха рожба на нарочно развихряне на престъпността. В парламента видях и се потресох, че БСП, СДС, ДПС и отчасти НДСВ са тясно свързани помежду си. Отгоре се ритат, отдолу се галят. Но важното е, че Костов отново си е в парламента. Той, който направи от СДС едно нищо. От организацията, която му оставих с 44% подкрепа срещу 19% на БСП, не остана нищо. Попитах го как последните станаха първи. Той почервеня и тръшна вратата.

- Вие бяхте предложен за премиер на 30 ноември 1990 г. Отказахте ли, защо не поехте отговорност?
- Първо отговорих: „Нямам интерес към изпълнителната власт. Но ако много настоявате, трябва да знаете, че аз не крада - и вие няма да крадете. Аз не пълзя пред чужда власт - и вие няма да пълзите.” Е, как да се съгласят на тези условия?!

- Още ли се сърдите на Желю Желев и докога?
- Това е единственият човек, на когото ще се сърдя цял живот. Той е мръсник и пияница. Селски тъпак, подлец. Срещнах го веднъж и щях да му счупя главата. Това, че България го търпя 7 години като президент, е много показателно за страната ни.

- Като сме започнали, Симеон Сакскобургготски и той ли крадеше?
- Луд изяжда два зелника. Ако погледнем другите монарси по света, на тях не им дадоха нищо и ги изгониха от страните им. А тук всичко е сбъркано. Царят разчита на това, че “царските работи” са по-особени. Баща му цар Борис ІІІ бил извадил нотариален акт за 16 хил. дка, за да се разхожда по рилските гори. И сега Симеон си ги иска. Ами аз ако съм цар, и аз ще си извадя нотариален акт, кой може да ме спре?

- Недолюбвате Сакса?
- Не, аз съм в добри отношения с него, но е безобразно да вървят денонощно трупи към Гърция, да се изсичат горите пред очите на правителството. Откъде накъде? На крал Константин в Гърция му взеха и последния пирон. Забраниха му да стъпва там. На кралете в Италия и Австрия също им е забранено да влизат на тези територии. А пък това чудо да съди за Кричим, мога да кажа, че е голяма наглост. Синовете му се наричат български принцове, а не знаят думичка български и не стъпват тук.

Жал ми е за това, че Сакскобургготски бе поредният, който излъга надеждите на хората. През 1990 г. той имаше рейтинг сред нашенците от 22%, сега няма и 2%. Той разби вярата за царя, който не краде. Но на мене ми беше ясно, защото го доведоха една шепа шмекери, между които и партийни секретари, които набързо станаха монархисти.

- Наричат Доган най-големия крадец, но нищо не му се случва. Говори се дори за тайно споразумение между него и ГЕРБ.

- Догановата партия бе създадена от БСП,

за да вземе 6,5% от гласовете на СДС. Е, взеха ги. Това бе обвързване на БСП с една разбойническа котерия, съставена от чужди агенти и грабители. Доган за 20 години едва ли е стъпил 20 пъти в парламента! В другите парламенти за 20 отсъствия преставаш да бъдеш депутат. Бойко уж каза, че ще го даде под съд за 2-та милиона от консултантски услуги за “Цанков камък”. Да, ама обвинението ще бъде за конфликт на интереси, което предвижда до 5 хил. лв. глоба. Доган ще ги даде от сърце и ще хвърли на колегите си още 5 хил. да се почерпят за негово здраве. Срамно е, че БСП се е хванала за ДПС като слепец за тояга. Позорно е, че една малка партия на практика управлява България независимо в какви коалиции…

И тази нашата американизация я няма никъде! Американският посланик също започна да си тика гагата навсякъде и дори дефилира при Слави Трифонов, който сега щял да заминава за концерти в САЩ. Това се прави нарочно, да се създаде аморфна маса, която лесно да се подчини... Скоро научих, че са премахнали от учебниците военната история. Да не знаем какво е станало при Дойран, при Клокотница. Последствията от това недалновидно поведение са, че 1 млн. българи си заминаха, намразиха страната и вече не се смятат за българи. Това трябва да спре!

- То и депутатските лобита трябва да спрат, ама не спират.
- Много хора затова влязоха в парламента. Неслучайно първият закон беше за нотариусите. Кой има кантора? Искра Фидосова! После пък Законът за ловните стопанства. Кой има ловно стопанство? Емил Димитров.

- Знаете много неща не само за настоящето, но и за миналото. Вярно ли е, че Людмила Живкова е имала метална пластина в главата си след катастрофата, което отричат близките й и медсестра Ани Младенова?
- Знам, че е имала. И ще ви кажа откъде.

Бях жив свидетел.

След катастрофата Людмила бе откарана в “Пирогов”. Можеше и в Правителствена болница, но знаеха, че там правят по две операции на година и не разчитаха на тях. Пристига тя с линейка, обградена от копоите на УБО. Те веднага се разпореждат – да се донесат досиетата на лекарите, които ще я оперират, да се свика специален екип. Тогава шеф на “Пирогов” беше една намахана докторка - Петрана Кондева. Че като ги насмита тя! Казва им: “Нито ще сменям екипа, нито ще ви дам досиета. Ако не, взимайте си я!“ Онези онемяват. Обаждат се на Тодор Живков, ама не знаят, че е близък с Кондева, и той разпорежда Людмила да остане там, а те да се махнат.

Едно интервю на Ваня ПАНКОВА
http://www.blitz.bg/news/article/88327
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Странджата Съб 25 Сеп 2010, 19:04

Мръсни комунисти,ще се видим в Ада Ножици

Странджата
Писачко
Писачко

Брой мнения : 673
Дата на регистрация : 15.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by paparazzo Съб 25 Сеп 2010, 19:10

па си яхнал метлата-що.....??????
а сеа светни ни-като влезеш у сорбоната къв надпис има там на свода.....
P.S.
десния коридор,Странджа-десния....
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Странджата Съб 25 Сеп 2010, 20:01

До десния не стигнах,щото ме спреха до левия,знам какво пише отпред.

Странджата
Писачко
Писачко

Брой мнения : 673
Дата на регистрация : 15.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by paparazzo Съб 25 Сеп 2010, 20:06

:-)
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

България - страната на чудесата - Page 5 Empty Re: България - страната на чудесата

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите