Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Градинарство - Page 2 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
myhata II (6266)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
stimi (4915)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
7george (3967)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
danielle (2594)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
Вода (2380)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
fluid (2183)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Градинарство - Page 2 Vote_lcapГрадинарство - Page 2 Voting_barГрадинарство - Page 2 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Градинарство

+2
Marginal
7george
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пет 26 Окт 2012, 00:36

Кво ти градинарство?
Събирам листа кат луд. Големото ми дърво почна да се скубе и в задния двор има изобилие от листа. Аз нормално ги събирам с машината за косене на трева, ма те са толкоз много (щот не ги събирах вчера), че я задръстват. Наложи се да махна чувала дето ги събира и първо да мина да ги нарежа, а после да ги сабера. Напълних пет чувала ситно скълцани листа. Тежки са. Ма съм доволен.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Пет 26 Окт 2012, 22:01

Аз имам щастието да имам гора до двора ми и всички листа ги добутвам и додъпрвам до там. Имаме и духалка, може и с нея. Аз ги чистя на няколко пъти, за да не стават много. Днес беше като лято и беше удоволствие да се раздвижим на двора.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пет 26 Окт 2012, 23:38

Времето днес верно беше приказно.
Аз излязох на задната тераса с вино и съзерцавайки как падат листата съм се унесъл дотолкова, че съм заспал. Много малко. 10-15 минути, може би. Удивен съм. Случва ми се за първи път. Опитвам се да ви опиша спокойствието, в което живея.
Аз изобщо винаги съм твърдял, че квото съм искал съм го постигнал.
Ника ми е такъв, не поради извънредна възраст, а поради мъдрост. Отдавна съм доказал на себе си колко съм добър и сега гледам да се занимавам само с неща, които са ми приятни. Е, ся. Все още се налага да ходя на работа, ма гледам да съм високо платен и малко работещ, което при моята невъобразима квалификация е нормално.Е, верно, че ходя страшно редовно на работа. Не закъснявам, не липсвам. ма на мен туй не мии тежи, за мен това е нормално, а тук се възприема като нещо извънредно.
На сегашната работа съм от 9 години. За 9 години имам 3-4 дни офф и две закъснения. От по 2-3 минути, де. Тук не бързам и не си гледам часовника. Просто правя квото трябва да се прави. Нема стрес. Нема проблеми.Пари все има. Здрави сме и май така ще бъдем, щото ядем хубави неща и живеем на чист въздух. Не се изтрепваме и не се притесняваме за нищо.
по един път на две-три години имаме проблеми в семейството къв филм да се гледа ... и аз се разсърдвам и си зимам конзолата под мишка и си слизам долу да си играя, а те остават горе да гледат филм. След туй са гузни и се държат супер добре.Ма туй е рядко. Много рядко.
В общи линии всичко ни е ОК.
Бе то аз тъй написах и за мравките и гледай кво се получи!
Как ще ни е ОК! Още има кво да се желае!
Караме се, често, на 2-3 години - къв филм да гледаме. Работим по много - секи ден и ставаме рано и се навреме трябва да се ходи на работа. Много сме зле!Дано нещо стане та се опраи, че не се издържа тъй. Ще земем да се приберем в БГ, където сичко е ОК.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by 7george Съб 27 Окт 2012, 00:14

Немаш си работа явно. Събираш естествения тор, па след тва ще внасяш искуствен. Изчакай да опадат сичките поне. Или да ги издуха вятъра...
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Съб 27 Окт 2012, 12:09

Аз направих опит с градинките на квартирантите. Нарязах с косачката опадалите листа на дребно и ги оставих. Сега искам да видя как ще се отрази това на градинките им догодина. При тях няма много листа. Иначе в моята градина съм пробвала да ги оставям без да ги кълцам и на пролет се налага да ги събирам, след като изсъхнат от снеговете, защото не се разлагат и ми морят тревата. Ама при мен от горите има ужасно много листа.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Sgan Съб 27 Окт 2012, 18:12

Абе Вода!
Начи това е добре за в гората. не за градината.
Аз първата година оставих листата, всичките. Напролет съм ги сбирал с ръце, щото ем ги не лови машина, хем са мокри, хем миришат така малко. Ся верно, че под тех тревицата зелена. Аз обаче правя много зимни защити и съм за строил темпо на трева. Много е готина на пролет.
Ония пич с кактусите от Калгари хич нема да го слушаш. Той щи каже, че туй е тор и биомаса. Ама то зима бая време да се разложи, ти нещеш такива разложителни процеси в твоя двор. Правила ли си компост? Опитай, щото то е трудно да се разкаже.
То ако развием идеите на зелените ще серем в цукало и тутакси ще търтим да го фърляме из градината. А градината ще ухае на кенеф. Аз зех един заешки тор, подправен за рози, дето се разрежда 6 към едно и го апликирах малко, а останалото го затворих в чувал и го изфърлих.
Начи туй дето го разправят за емигрантите и кенефите е силно преувеличено. Емигрантите не траят много. Ако траеха щеха да си стоят в БГ.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Съб 27 Окт 2012, 18:26

Ей туй е значи.
И аз се изложих. Писал съм регистриран в Изповедалнята.
Ба си. Конвергенцияяяяяяя!
Кат между държавите с различен обществен строй.
Капитализъма започва своя на-висш т.е. последен стадий като става се по социялен, а социялизъма, което беше като едно предверие на комунизъма завърши с такъв див капитализъм, че онез актьори дето погребваха комунизма сега плачат за него и се опитват да го възкресят. Ма напусто.
А днес изкарах десетина ягоди. Много ароматични и сладко-стипчиви.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Сря 13 Мар 2013, 10:19

Аз открих сезона! За пръв път в Канада си направих разсад. До сега си купувах само готов и излизаха винаги много хубави домати и краставици и чушки. Тази година реших да се пробвам, защото си освободих вкъщи място точно до прозореца. Вече имам ужасно много 2-3см стръкчета домати и засети семенца чушка, които все още не са поникнали. Ще ви информирам за резултатите. Ако не се развият достатъчно до май месец, ще си купя пак готов разсад :-)
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by paparazzo Чет 14 Мар 2013, 11:17

тц- кожа ще ги изяде.
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Чет 14 Мар 2013, 14:58

Ние имаме и Мурджо, не знам дали знаеш. Той (по-скоро тя) е по-опасен. Ама за сега не налитат.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство - Page 2 Empty Re: Градинарство

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите