Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Градинарство Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Градинарство Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Градинарство Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Градинарство Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Градинарство Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Градинарство Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Градинарство Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Градинарство Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Градинарство Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Градинарство Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Градинарство Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Градинарство Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
myhata II (6266)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
stimi (4915)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
7george (3967)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
danielle (2594)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
Вода (2380)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
fluid (2183)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Градинарство Vote_lcapГрадинарство Voting_barГрадинарство Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Градинарство

+2
Marginal
7george
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Градинарство Empty Градинарство

Писане by Dedo GT Съб 13 Окт 2012, 22:17

Темата я пусна 7Георги, ма на грешното място.
Снощи тук, в Монреал, падна слана, та днес скубахме, начи.
А детелина спецялно не сме сели, ма съм сял трева, в която има детелина и си имам по двора.
Аз различавам пет области из двора т.е. туй дет не е къща в терена.
1. Отпред
2. От едната страна
3. от другата страна
4. близкото отзад
и
5. Далечния двор отзад
та детелина с трева фърлих в далечния двор отзад, който ми се вижда от прозореца и имам претенцията да е красиво зелен и свободен от мравки.
Обикновено е само красиво зелен от прозореца, а като идеш на място е пълно с мравки.

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Съб 13 Окт 2012, 22:28

А на глухарчето тук, на френски, му викат "пикане в леглото" щото май помага в таквиз случай.
Аз като взех къщата беше пълно с таквиз.
Домочадието обаче счете туй за лична обида, в двора ти растат плевели и един по един ги изкорени всички. сега отвреме на време и тук там има някой, който биде изкореняван веднага.
Обаче туй изобщо не е най-страшното.
Има едни "марули" с които се борим, а от миналата година имаме едно, дет нема листа, а като иглички и корените са му повърхностни и расте само на страни и се разпространява докъм метър и дето расте то, трева не никне.И с него сме безпощадни. ще се опитам да снимам.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by 7george Нед 14 Окт 2012, 23:10

Dedo GT написа:Темата я пусна 7Георги, ма на грешното място.
Да се чете "Дедо ХХL е най-големия градинар тъдява..."
ОК, дед, нека има поне 2 такива теми. Ще те навестяваме и тука, щото може би си дърт и не моеш се домъкнеш на пазара лесно... :)
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пон 15 Окт 2012, 00:39

Не мога, дедовото,съвсем не мога, особено есенес, щот ма въртят ставите.
А туй за градинарството ... е божа работа. Ти праиш квот трябва, па то става квот ще. Впрочем, аз никога не съм се интересувал от градинарство. Просто искам да ми е хубаво и си го правя. Има страшно много още да се желае.
Ей и сега ... аз вече бая есени се радвам тука на цветовете, а сега някои дървета са си съвсем зелени, а на други им изкапаха листата. Аз не съм учен биолог, кат теб, ма мога да се сетя, че нещо не е баш така. Но то природни феномени валяло.
Аз досега съм направил всичко в лендскейпа, което съм поискал. Включително посадих трева преди две-три седмици и тя вече се подава, страшно нежна.Ще видим дали ще преживее зимата.
Ти глеам повече го караш на картинки отколкото на описания.
Е аз съм обратно, ма спецялно за теб, ще зема да направя едни мърдащи картинки, а може и да не направя. В момента имам желание да ти покажа каталпата в дъното на двора и там дет бяха доматите и т.н., ма ще видим утре дали ще имам същото желание.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Marginal Пон 15 Окт 2012, 12:09

Dedo GT написа:Не мога, дедовото,съвсем не мога
Дедич, да не си се напил братчед?
Не прочете ли че тука е изповедалнята?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by 7george Пон 15 Окт 2012, 15:59

Dedo GT написа:
Ей и сега ... аз вече бая есени се радвам тука на цветовете, а сега някои дървета са си съвсем зелени, а на други им изкапаха листата. Аз не съм учен биолог, кат теб, ма мога да се сетя, че нещо не е баш така. Но то природни феномени валяло.
Пожълтяването и хвърлянето на листата си имат свойте физиологични причини. Растението си е изпълнило плана за годината примерно, също си е и видоспецифично. Има и отделителни функции - изхвърлят се вештества навън. И при нас е шарено в момента. Тополата на съседите е още зелена, но до 2 дедмици ще пожълтее и дропне листата отведнъж.

Аз досега съм направил всичко в лендскейпа, което съм поискал. Включително посадих трева преди две-три седмици и тя вече се подава, страшно нежна. Ще видим дали ще преживее зимата.
И аз садя наесен. Няма жеги сега, което помага на растението да се справи със загубата на корени от пресаждането. Местните много обичат да садят напролет и лятото, големи прерасли дървета с мноо пръст и корени увити в чувал,,, явно да им се радват веднага, че догодина не се знае.... че и викат фирма/контрактор за целта. Както и да им боядисат 1 дъска скоро сменена на дека... абе ужас.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пон 15 Окт 2012, 22:38

Как, ще се напия бе, Маргинале ?!?!?
Аз пия само 3% мляко с газирана вода. Разреждам го, щото ми е силно, все пак.
А е естествено да пиша в изповедалнята и то анонимно, щото аз извличам от тъмните дълбини на изстраданата ми душа разтърсващи откровения , които при туй си извличане я разтърсват из основи и я променят дотолкоз, че като свърша да пиша, не съм вече същия, който е почнал. Ся туй може и да е от студените вани и електрошоковете, с който така и не ме излекуваха едно време, когато медицинската наука не беше толкоз напреднала. Щото сега, примерно, пак нямаше да ме излекуват, но само с хапчета. А едно време попа, щеше да ми почете и пак немаше да ме излекува. Кажи ми, ти сега, туй ли е прогреса, туй ли е голямата крачка на човечеството? Или примерно, дойде времето на човек и попа дойде и поговори с него и го изслуша и му обясни, че ще иде на едно по-добро място и човека, спокоен и доволен кротко свърши работата, а докторите гледат да те изпишат, о време, да не им се развалят показателите на отделението, болницата и пак да пишат обяснения за министерството, що се е повишила смъртноста в отделението, болницата. Има ли в църквата чакалня, като в поликлиниката? Ма хайде да оставим туй.
Няма да те питам ти що си отворил "Изповедалня"! Да беше направил една "поликлиника" ... ммм ... специализирана, примерно гинекологична или "Психодиспансер".
Голямкеф
Много благодаря, Джордж!
Сега сичко ми стана ясно!
Растенията ядът цяла година и преди да заспят зимен сън зимат, че се изсират. А аз трябва да чистя, значи. И всяко, според туй, кво е, колко е голямо и кво е папкало му идва музата по различно време, с различен интензитет и обем. А аз трябва да чистя, значи. Нема управия!
:)

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by 7george Пон 15 Окт 2012, 23:09

Нема управия!
,Е - нема! Що се не развъртиш малко с брадва/резачка..

Събираме шума, ама сме ползвали сянка цяло лято, нали..
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by 7george Пон 15 Окт 2012, 23:12

Да, можеш и да се преместиш в апартамент и да си чоплиш носа на мръсния балкон целогодишно.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Вто 16 Окт 2012, 23:40

Няма начин да не се чисти, освен ако не си платиш някой да ти прибере шумата. Ние дори да изсечем нашите си дървета пак ще имаме листа от съседа или от гората, която е до нас. Аз за сега обичам да събирам листа. Ама дърветата служат за много неща и по-добре да посъбереш малко листа, отколкото да ги няма.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Вто 16 Окт 2012, 23:43

Здраствуй СемьЖора!
Недей така, сега със секирата напред!
Просто условията, които осигурявам на растенията са толкоз оптимални, че те раснат като луди. Проблема е, че не само растенията, които искам, а всички растения. И даже повече ръстенията, които не искам. И аз искоренявам, щото не вярвам много в химическата война срещу растенията. Химията е нещо хубаво, ма трудно се прицелваш с нея. Виж ако трябва сичко да се махне е ок.
Голямкеф
Проблемът е че нямам време. Искам всичко да направя и то сам, а не може изведнъж.И искам, не искам за да има бързи резултати правя нещата половинчато, а после управям.
В тез неща си има ред и трябва да се спазва.
Инак не става.
Ма ся тва е. Не сме копютри се пак, та да сме оптимални.
Лично аз съм съвършен!
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Вто 16 Окт 2012, 23:50

Явно нямаш добра организация, не че се заяждам :-) Ако отделяш по около 2 часа на седмица през пролетно-летния сезон можеш да имаш перфектната градина. В началото и края на сезона имаш да поработиш малко повече, но това са само няколко дни.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Сря 17 Окт 2012, 00:11

Благодаря за оценката на мойта организация. Щото градинката зависи колко е голяма и с кво е пълна. А и как я гледаш, де. Докато говориш за свойта си градинка всичко е ОК, ма що се изказваш за моите, които не познаваш?
Голямкеф
Че то кво е градинката.Градинката е за почивка. За друго иде реч. Задигане на терен, смяна на земя, насипи, тераси, пътеки, алеи, дървета, трева, цветя, храсти и много други неща. Требе да има цялостен проект, щото иначе все ще са кръпки. И ако не го направиш отведнъж се ще живееш като на строеж и затуй етапите се правят така, че и междинните етапи да са красиви и т.н.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Gaidata Сря 17 Окт 2012, 00:26

Ами дай да я видим нали си с андроид. Снимаш с телефона на гмайл и си готов.
Не се притеснявай няма да та разпознем по градината.

Gaidata
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Сря 17 Окт 2012, 00:46

Леле, Дедо ЖТ, ти да нямаш 5 декара градина. Ние в по-малко от декар имаме къща, паркинг за 8 коли, преден двор и заден двор, джакузи, езеро и градинка за зеленчуци. Имам цветя в кръг около джакузито и цветя около езерото, 3 люляка и останалото е трева. Ама като го направиш веднъж и после иска само поддържане. Аз не знаех, че тепърва си правиш градината, а още по-малко, че терасираш, правиш пътеки и т.н.. Ама ако е за хоби, би трябвало да ти е приятно, ако е за нещо друго - плащаш си и някой ти го прави (казвам го, защото ти каза, че имаш достатъчно пари). Ако нямаш пари и ти е досадно да се занимаваш - сееш трева или люцерна, пръскаш малко семена на цветя и готово.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Сря 17 Окт 2012, 01:11

А !
Здравей Гайда! Благодаря за проявения интерес.
Доколкото схващам, не влаам в твойта матрица. Трябва да си покажа градинката, жената и колата.Аз не съм устроен така.То май не влаам и на други в матриците.
Голямкеф
Това са строго лични неща.
Аз не ги имам за да се фаля с тях, а да ми е приятно, на мен и на моето семейство.Отдавна съм се досетил, че е по-така да наснимам сичко и да го покажа и да го обсъждате. Щом не го правя сигурно си имам причина. Квато и да е тя си е моя и е единствено важната.
Благодаря за снимката дето постна. Много хубав изглед от балкон. Но аз прекрасно схващам, че дали на мен ми харесва туй не е важно. Важно е да ти харесва на теб. И в тоз смисъл и да не ми харесва баш нещо, едва ли ще го споделя с теб, щото ти живеш в кондо, а аз в къща, щото всеки тъй му харесва.
Така, че да се радваме на квото си имаме и да си имаме на квото се радваме.
Голямкеф


Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Сря 17 Окт 2012, 01:23

Вода!
Забрави кутиите с цветя на терасата!
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Сря 17 Окт 2012, 18:57

Не съм ги забравила, не са кутии, а са саксии. Не ги споменавам, защото не ги включвам във времето, което отделям за градината. Те си растат сами и само при голяма суша ги поливам. Изредих всичко, само за да се придобие представа за каква площ колко време отделям. :-)
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Сря 17 Окт 2012, 21:25

Разбирам твоето удивление, че се намират хора с толкоз лоша организация при много по-малки градинки от твойта, дето намират, че трябва да им отделят повече от 15 минути на ден(2 часа на седмица).
Кви ли ги нема!
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by FenderGaida Сря 17 Окт 2012, 22:48

Dedo GT написа:Разбирам твоето удивление, че се намират хора с толкоз лоша организация при много по-малки градинки от твойта, дето намират, че трябва да им отделят повече от 15 минути на ден(2 часа на седмица).
Кви ли ги нема!
Голямкеф
Що ти колко колко време работиш по градината? При нас нормално не като сега, има по 9 месеца сняг и не се топи. и лед има по реки и води...
След туй има хора масово си дават мазетата под наем че и накрая някои от бараките са и дуплекси.
Някрая бичиш цяла година я по трафик я в къщи на етажа я в някоя кръчма се преструваш че гледаш хокея. А лятото секи бяга от тука.
Ти незнам кви ниви обръщаш цяла година че било невъзможно много работа, освен да имаш оранжерии някви.
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Сря 17 Окт 2012, 23:33

:)
Ами колкото трябва.
Изобщо не си меря времето за работа в градината. То незнам и кой, кво разбира под градина, де. А и то през различните месеци растенията са различни. А и ако има нещо друго да се прави не бива да се отлага. Като чистенето на комина, например. Та за мен работата си е изобщо работа по къщата и си е за мен и ми е приятна. Примерно шумата мога да я събирам и по-рядко, ма на мен ми е приятно да е чисто.
Юли и август, а и част от септември на ден ми отива по около половин час да изловя и изтребя гъсениците от розите. Аз обичам рози, а гъсениците им ядът листата. Тук хитът е един продукт, дето като го наръсиш и те го ядът и за около 2-3 дни ядене умират в страшни мъки. Обаче моите наблюдения показват, че докато го папкат туй, продължават да ядат и листа и ако са достатъчно много поразиите са големи. Затуй оглеждам всяко листо отгоре и отдолу, щото тез гъсеници се крият, леля им и като намеря злосторник го премествам внимателно на цимента/асфалта/камъка изобщо дето няма де да се скрие, а после случайно стъпвам отгоре. А злосторници винаги има. Ся, аз разбирам, че за да има пеперуди трябва да има гъсеници ама ако може, така, не при мен. Щото и аз имам право на рози, все пак.
Впрочем, в момента имам голям проблем с розите. Като си зема определени видове, от най-красивите, и постепенно цветовете им изчезват, нови не излизат и почват да растат на шума и стебло. Рози, които по документи са 50-60 санта при мен стават 1.6-1.8 метра.
Купих си гайгер-мюлеров брояч да видя как е радияцията тук, щото баси розите мутанти, значи.
А и търся, по нета да събера инфо за туй и онуй, щото в БГ на жълтите плочки не съм садил марули, де.
Изобщо е сложно за мен, но понеже имам определени изисквания и се налага да се напъвам.
Щото да н'се лъжем ся, не получавам нито сексуална възбуда, нито просветление кат сабирам гъсеници, но понеже вече съм си виждал розите без листа ошмулени и няма да го допусна пак ся си търся калашник за гъсеници.
Голямкеф
Моля да мъ извините, ако съм написал нейде гасеници или на друго място съм сложил А вместо Ъ, ма фонетиката на латиница е сходна, начи.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Чет 18 Окт 2012, 11:21

Не се притеснявай, Дедо ЖТ, за А-то и за Ъ-то, то да беше само това в правописа ти Голямкеф , ама не сме тук за урок по граматика lol!
Няма да си мерим и градинките и цвтята. Аз, примерно, много исках да сложа снимки тази година, за да могат и другите да СЕ РАДВАТ НА ГРАДИНКАТА МИ, ама все забравях и сега се надявам да го направя догодина. Иначе съм гледала рози в България и ми е чудно какво ги правиш тук през зимата, ама сигурно има толкова много видове вече, че издържат и на северния полюс lol!
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Чет 18 Окт 2012, 20:51

Kакто съм споменавал вече аз си нагаждам поведението, правописа, структурата на изреченията и речника според средата.
Също така съм споделял, че изобщо пиша по форуми за да не забравя български.
Аз съм свикнал да общувам с възпитани хора, които си правят определени изводи за теб, но избягват да ти ги показват, намекват или направо завират в носа.Освен туй си има определен начин на общуване: Питат те как е семейството и ти отговаряш добре. Те знаят, че се развеждаш, ма кво да питат: как въри развода? А ти знаеш, че тях изобщо не ги интересува твоето семейство. Всякакво отклонение от тоз протокол поражда проблеми за общуващите, кавито никой не иска.
На мен ми е интересно да си говоря за рози, но не ми е интересно да си говоря с теб.
Първо ти не говориш по темата.
Второ се съмнявам, че има какво да кажеш, щото съм гледал филма, в който наричаш машинката за аериране "рало". и с нея се подготвя почвата за сеене, заедно със сичкото бурен и тревата, дето е расло там до сега.
Трето аз разбирам добре, що искаш да си говориш с мен. Аз не се държа като теб. Не обсъждам хората с които си говоря, а си говоря с тях за нещо.
А за розите ...
най-добрата пепиниера тук е jasmin на Анри Бураса.та там има една алея и от двете страни има много рози.От едната страна са със зимна защита, а от другата страна са без такава.
Аз обаче всяка зима, досега, строя ... къщи на всички растения. А розите, вътре в тези .... къщи ги пазя с онез бели стирофонени кофи дето се продават.Къщите представляват скелет, рамка от дървета 2х4, покрити с найлон, дебел,много пласта.
Обаче имам четири дървета-рози, чиито корени са извън земята. В сандъци, саксии. С тях работата е сложна.
Експериментирал съм и при мен не е добре да отрежа клоните преди зимата.Оставям ги зимата, а ги режа на пролет и те почват да растат здраво. Всички са засаждани в нова градинска пръст.Всички са поливани всеки ден и са обезпаразитявани.Изследвам почвата и корегирам киселинноста и състава. Боря се с всекаква движеща се паплач, дето тормози растенията.Ако не правя нещо, то е щото не го знам.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Sgan Чет 18 Окт 2012, 22:17

http://www.jardinjasmin.com/catalogue/categories.php?CategoryID=13
За туй говоря.
Има и други розариуми, но определено в Жасмин са най-добре организирани и прилични и приятни. Е, ся. Малко са по-скъпи, ма не е много и има серьозни намаления. Впрочем имат отделна .... палата за водни растения и винаги можеш да се съветваш с тях. Бива ги.
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Пет 19 Окт 2012, 00:16

Тук е форум и всеки си "говори", а дали го "слушат" е друг въпрос. Та не ми отговаряй на въпросите, за да не се чувстваш подтиснат, че правиш нещо насила. Иначе машинката, която си гледал на филма се казва фреза на български. Тя има най-различни накрайници, които се сменят, в зависимост от това, което искаш да направиш. На филма орем, все едно, че копаем, обръщаме земята максимално дълбоко. Иди попрочети малко за аерирането. Когато не разбирам, слушам или питам, но избягвам да коментирам. Гледй филма отново! Люлка
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пет 19 Окт 2012, 01:09

Ахаааа!
Значи с фрезата се оре т.е. се копа т.е. се обръща земята максимално дълбоко.
Голямкеф
А ти затуй ли ми отговаряш? Щото се чустваш подтисната, че правиш нещо насила?
Голямкеф
Отивам да чета за аерирането. И да гледам филма, та да видя де е туй място, дето питаш и си мълчиш.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Razbira4 Пет 19 Окт 2012, 01:47

V Calgary grainarstvame po drug na4in. Rozi, vondi r-ja ne vireiat. Triabva da se suhoustoychivi fsi4kite, nema koy da gi praska seka nosht. I na stud da varviat, ima dosta vidove. Ne stava i s visene po krachmite, mozhe - s gledane ot balkona. :)

Razbira4
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Вода Пет 19 Окт 2012, 09:37

Дедо ЖТ, радвам се, че предизвикам толкова смях, може и да се излекуваш.
Иначе, ти каза, че не искаш да си говориш с мен, ама може и да съм си въобразила...
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пет 19 Окт 2012, 17:18

Голямкеф
Силно се надявам, че няма да се излекувам. Много съм си добре така, болен.
Голямкеф
Ех Вода!
Въобразяваш си, разбира се!
Казах, че не ми е интересно.
Голямкеф
Кажи нещо за градинарството! Градинарите никога не са ми били интересни.
Само си представям, каква гледка съм самия аз, съсредоточено разглеждащ листата на някоя роза. Доближавам ги много близо до лицето си, а на долните листа се гъзя, като гигантски бръмбар. А в туй време някоя оса ме налита и аз се опитвам да я убия с шапката си махайки злостно във всякакви посоки. Ако не успея влизам вътре и изнасям хилка, туй е едно устройство с батерии, което прилича на тенис ракета. Обаче там, дето би трябвало да се удря топката има двойна железна мрежа, на която ако се озове някоя гадинка прави късо и я екстерминира. Почвам да махам с хилката. Обикновено не махам много. Таз година не можах да намеря гнездото на осите и си имам оси цяла година.
Съвсем лекомислено и безотговорно се похвалих тук, че съм отблъснал мравките. Те са си пак тук, все тъй многобройни. Но поне са мънички, щото преди имаше едни големи страшилища. Около сантиметър. Това са мравки дървояди. Ако ти влезат в къщи не е добре. Аз заради тях подхванах войната. Та не смея да кажа, ама досега, поне от тях не съм виждал в двора,а в къщи мравка не съм видял, но съм сложил тук там капани и проверявам. От време на време като видя някоя на терасата и почвам серия химически действия, но сега ще пренеса войната при тях, щото дъното на двора ми е пълно с малки купчинки пясък.
Най сетне голямото ми дърво пожълтя и стана по-приятно, щото преди туй беше много тъпо.
Днес вали цял ден.Даже не мога да изчистя листата. Добре, че вчера го свърших.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Dedo GT Пет 26 Окт 2012, 00:36

Кво ти градинарство?
Събирам листа кат луд. Големото ми дърво почна да се скубе и в задния двор има изобилие от листа. Аз нормално ги събирам с машината за косене на трева, ма те са толкоз много (щот не ги събирах вчера), че я задръстват. Наложи се да махна чувала дето ги събира и първо да мина да ги нарежа, а после да ги сабера. Напълних пет чувала ситно скълцани листа. Тежки са. Ма съм доволен.
Голямкеф

Dedo GT
Гост


Върнете се в началото Go down

Градинарство Empty Re: Градинарство

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите