Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
За емиграцията и реализацията - Page 2 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Similar topics
Top posters
Marginal (16898)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
myhata II (6266)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
stimi (4915)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
7george (3967)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
danielle (2594)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
Вода (2380)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
fluid (2183)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
За емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_lcapЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Voting_barЗа емиграцията и реализацията - Page 2 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

За емиграцията и реализацията

3 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by 7george Съб 18 Фев 2012, 23:28

гурбетчия - temporary foreign worker

7george
Писачко
Писачко

Брой мнения : 3967
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Нед 19 Фев 2012, 00:28

Бе ти що се опитваш да обхванеш необхватното?
Това дето си го написал е название на някой дошъл при теб да припечелва. На никой дето е дошъл в България не му викат гурбетчия.
Гурбетчията е българин отишъл навън да припечели и да се прибере.
А и кой ти каза, че е уъркър?
Не може ли със социала таковата?
lol!

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Teendude Нед 19 Фев 2012, 23:34

Бе то не е съвсем така, щото бабата мога да я сменя. Не че смея де, ама така си пиша, по принцип.
За пра-баба, нали? Не ти тряа... :-) Бе друго си е 20-г-на кака..

Teendude
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пон 20 Фев 2012, 00:34

Ти още не ги разбираш тез работи. Освен младо требва и да е уфатно. А туй се постига с практика и природно дарование. А и такова, че на теб да ти е добре. т.е. трябва да си го отгледаш и девелопваш. Туй е един малко досаден процес (еби,учи еби,учи и т.н.) ама после си струва.
Само младите и слабите шафьоре си мислят, че най-добре върви новата кола. Едно старо Порше не върви като едно време, ма е в пъти по-добро от нов Форд Фокус.
Лично мнение.

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пон 20 Фев 2012, 01:03

Освен туй каката трябва да разбира и от други неща. Примерно трябва да е искрена и тактична. Като се изпърдиш, трябва да се възхити на силата и моща на екшъна. Или примерно когато погледа й се спре на .... носа ти, трябва веднага да забележи, че твоя е най-голям у блока и даже от двата съседни блока. т.е трябва да говори истината, а не да се праи, че не знае. Знайш колко възпитание зима докато свикне? И тамън си направил от жената човек и тя била баба. И трябвало да се сменя. Аз вече изучих една. Ся е ваш ред.
Освен туй ние едно време бехме късметлии. Имаше жени. А ся едни баракуди са се навъдили излитат от нищото отхапват ти пунгията и изчезват пак в нищото, а ти още не си мигнал и вече седиш насред площада с дете на ръце, разведен и беден. И пишеш по форуми съвети за жените. Браво! Обаче специялиста събира познанията си чрез наблюдения и четене, а не чрез личен опит само. Мени едно време ми беше почти съсед Мел Гибсън. Та той остави бабата и фана едно рускинче, дето преди тва го юркаше един друг пич. Ми се едно слезна от Линкълн на Москвич. Абе стана известен.
С което какво искам да кажа?
Точно в таз посока не е добре някой с жълто около устата да дава акъл на стария лъв, щото аз не съм 20 г-на кака.

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пон 20 Фев 2012, 01:17

А има и нещо друго. Жената обича мъжа и му се доверява. Но и мъжа обича жената и й доверява честта си. Да му я пази. Щото какво е мъж без чест?
Голямкеф
т.е. мъж без свестна жена?
Еми едно нищо. Даже не е съвсем мъж, а същество от мъжки пол.
Голямкеф Голямкеф Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пон 20 Фев 2012, 01:30

youtube.com/watch?v=sp1mzx5O4ao
Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by danielle Вто 21 Фев 2012, 03:50

попаднах на един сайт. не бях чувала за канадска зелена карта. това някаква пирамида ли е или ...да??
http://www.canadagreencard.org/
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Marginal Вто 21 Фев 2012, 15:57

Сигурно е некфо менте ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Вто 21 Фев 2012, 21:11

fraudwatchers.org/forums/showthread.php?p=123367

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by ???????? Чет 23 Фев 2012, 23:02

Гурбетчията е българин отишъл навън да припечели и да се прибере.

Сега се сещам, че едно време в Коми, на някои гурбетчии, българската общност им събираше пари за обратен билет, да се приберат. А в селището имаше само 1 магазин за алкохол, "Горски кът" се викаше. Беше нещо като гише, излизащо на улицата с табела, гласяща: "Внимание, тайгата и реката са опасни!" Тук задълбахме в необятното, де...
:-)

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Чет 23 Фев 2012, 23:16

Mi то ние туй само в Коми, ами и тук, в Канада.
Щото навсякъде има милозливи души та да го организират и плачливи души та да го приемат.
Щото, примерно само си представете, че Разбирача ми събира на мен пари за обратен билет.
Голямкеф Голямкеф Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by 7balls Чет 23 Фев 2012, 23:41

Сакън, ти нали се реализира бе? Голямкеф

7balls
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Съб 25 Фев 2012, 00:44

Знаеш ли Джордж? на мен ми омръзна! Дай да дефинираме кво е туй реализация!
Според мен туй е доколко онуй дет си го мислиш ти се случва.
Примерно, седиш си в БГ научен сътрудник шеста степен в БАН, а смяташ че си големата работа и можеш да работиш дори директор на водопад. Идваш в Канада и на летищеето те чака личния състав на Ниагара фолс с предложение за работа и да зпочнеш от вчера. Ей на туй аз му викам реализация, значи. Обаче, майка ти смята, че си най-големия връх и можеш да станеш председател на ООн-то. И кат я пита съседката Гицка, кво правиш в Канада, тя отговаря: Ох! Остави се Гицке! Наш Герги, дет може да стане председател на ООн-то, се забутал на границата директор на некакъв водопад. т.е. за нея ти не си се реализирал щото тя е имала други очаквания.
:)

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Съб 25 Фев 2012, 01:00

т.е. освен обекта на реализация е много важен и субекта илии обратното. Щото, примерно, Линко се смята за реализиран, а Хъла некак си ние съгласен с туй, щото той смята, че Линко може много повече.
:)

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by ???????? Съб 25 Фев 2012, 02:07

Тъкмо да се реализираш пак, и водопада те отнесе. Акрос дъ бордер. Там пак наново, почвай от 0-та... Тва е истината. Да бях знаял, щях да си стоя 7-ма степен н.с., да псувам Бойко, и сичко е ОК. Тука - за сичко аз съм си виновен. И канада също. Ама що техники научих, пък и все по (1 от) мойте специялности се реализирвам.
Абе, кайто си е карал Волво, пак му се кара. Аз пак кактуси завъдих. И на клуб пак ходя. Ама нивото...

????????
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Съб 25 Фев 2012, 02:20

бе ти не си ли чел онуй стихотворение Иф.
Не става въпрос за замъка дето е затворен граф монте кристо, а за онуй стихотворение.
Трябва да натрупаш всичките си победи накуп и да ги рискуваш за следващата.
не бива да бъдем сноби.
Преди известно време един пич ми разправя нещо, за предишните си работни места и вика: Там имаше един инженер, много надут, изобщо не говореше с нас. А аз му викам така спокойно. Що си мислиш, че е имало за какво да си говорите и на него му е било интересно да си говори с вас? Гледа ме ококорен в продължение на минута.

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by ???? Съб 25 Фев 2012, 03:01

Не съм. Гледам да не си влияя на самобитния стил. И недовиждам вече. Къде го има в звуков формат..

????
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Нед 26 Фев 2012, 00:37

Избрал съм ти това от многото
youtube.com/watch?v=9jdkaLCGM5k&feature=fvwrel

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by 1ofU Нед 26 Фев 2012, 12:00

Да, силни думи. Ама хората не са такива, те са слаби, съблазними, гневни и порочни. Оная глина май е свършила.

1ofU
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Marginal Нед 26 Фев 2012, 16:07

Споко, са след потопа сичко ше стане бая по ясно ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Нед 26 Фев 2012, 17:18

Eh!
Обществото, дами и господа, закриля по-слабите си членове, което е добре, стига да не прави министерства за закрила на слабите и министерства за изсмукване на кръвта на силните за да не би в някакъв момент слабите да се нуждаят, а да няма налична.
Според мен днешното общество е забравило, че все пак силните трябва да са повече от слабите и работещите от неработещите за да работи този модел. Сега всички са супер хуманитарни и са готови да съдерат кожата от гжърба не тез дет работят и да вземат много заеми за да има за министерството на неработещите достатъчно ресурси. Или за да броят огнестрелните оръжия, което е един важен въпрос.
Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Marginal Нед 26 Фев 2012, 17:28

За табарнашкото общестфо ли обаждаш?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Нед 26 Фев 2012, 17:55

Аха!
Другите канадски провинции повече мязат на щатите.
А там е малко по-добре. Просто са по-назад в хуманизма още.Не става въпрос само за работещи/ неработещи. Става въпрос и за местно население/ емигранти, особено такива дето обединени от някаква идея искат да променят страната в която са отишли.
В туй отношение Европата е изпуснала края и ся се опитва нещо да направи ама ...

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Marginal Нед 26 Фев 2012, 18:13

Ефропа е станала една голема боза и нищо повече.
Ония лайномети от Брюхел само гледат как да се наядат повече и не им дреме въобще за раята.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Нед 26 Фев 2012, 18:42

Да де, ма се натрупват напрежения.
Меркел и Саркози на тез вълни дойдоха на власт. Гледаш ли и в Австралия какво става? Даже на възпитаните и сдържани западняци им дойде дохаки.

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пон 27 Фев 2012, 21:56

Та по въпроса за реализацията всичко е въпрос на мотивация.
Едно борче настъпило котето по опашката и го съкратили. Та то се опитало да се скрие в Коми, при дървосекачите, щото животец мил. Та дали му един моторен трион и го пратили в гората да реже дърва с норма 14 кубика. Дал той всичко от себе си първия ден и направил 10 кубика. Втория ден се напънал до изнемога и направил 12 кубика. Третия ден, като се счупил от работа и отрезал 13 кубика вечерял унило в стола и си мислел, че ще го върнат в БГ, където ще го свитнат и изведнъж дочул да си говорят за него двама дърти работници:
"Тва момче, квото е яко и квото е работно ако пусне триона ще изреже гората!"
Голямкеф Голямкеф Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by 1ofU Вто 28 Фев 2012, 22:53

Хубаф виц. Пак спомени. По ония години връщането в БГ се наричаше отзоваване, откомандиоване. Щото визата нали веменна, а консула - строг, също и руските другари. Ама руснаците я караха яваш-яваш, колкото да има за водка. Дошли българите, и искъртили сички номативи и разценки, нали трява пари да се събират. Ама бригадите секачи бяха по 5 души едната, че и до 50 стигаха.

Познавам тука едно момче перничанче, започва си емиграцията в Квебек - секач. Дават му 1 резачка, самичък работел, гола сеч, еди колко си хектара, като ги свъшиш яла да питаш за още. Тука сега е на 2-3 работи, КФЦ, стругар, инструктор-карате и си мечтае за Япония. Както и действа по тоя въпрос. Няма крайна точка и пълна реализация.

1ofU
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Сря 29 Фев 2012, 23:44

Тоз дет говориш за него е странен.
Аз съм тривиален. Искам нещо в къщи дето да ми мрънка. Примерно, де съм си фърлил чорапите или якето, бе все ще намери за какво. И след туй поне един сладък паразит, който да те поучава. Фемили гай.
Тез с големите цели трошат всички хора около тях. Е след туй има статия за тях във Уики.Дано са щастливи!
Голямкеф

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by 7george Чет 01 Мар 2012, 22:35

Тия мечти се сбъдват на поразия! Човек да не си пожелае нещо. Няма да изпадам в подробности, сещайте се!
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Dedo M Пет 02 Мар 2012, 17:27

Кви мечти са те патили па теб?
Аз ти разправям за неща дето са факт отдавна.
Но ако пак ма пуснат на старта, пак същото ще направя. Не съжелявам за едно свое решение в тоз живот. Само дето не написах други числа на лотото.
Тъжен

Dedo M
Гост


Върнете се в началото Go down

За емиграцията и реализацията - Page 2 Empty Re: За емиграцията и реализацията

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите