Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Документи за Квебек Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Документи за Квебек Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Документи за Квебек Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Документи за Квебек Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Документи за Квебек Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Документи за Квебек Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Документи за Квебек Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Документи за Квебек Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Документи за Квебек Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Документи за Квебек Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Документи за Квебек Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Документи за Квебек Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
myhata II (6266)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
stimi (4915)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
7george (3967)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
danielle (2594)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
Вода (2380)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
fluid (2183)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Документи за Квебек Vote_lcapДокументи за Квебек Voting_barДокументи за Квебек Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Документи за Квебек

5 posters

Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Нед 31 Май 2009, 13:15

Привет на всички , днес за първи път влязах тук и ме впечетли подпудата на автора на сайта. А сег адо моят въпрос . Глася се да си вадя документите за Квебец , но бих искала да питам за упътванията в които е описано подробно как да се подготвиш , с какви документи , копия и така нататък. Тези упътвания мога ли да не ги принтирам , в смисъл те не се пращат , нали ?! За репрезентатив също не е нужно , ако липсва такъв .И също ми е необходимо да зная кой комплект да извадя - За Букурещ или Виена . Мерси предварително .

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Нед 31 Май 2009, 22:17

Здрасти manny и добре дошла ф нашия форум :) ...
Та, относно въпроса ти.
Ето поне една част от отговорите на въпросите ти.
Та това са формуляри които трябва да попълниш и изпратиш за разглеждане и одобряване от страна на кебекарското и канадското правителство.
Сигурно вече знаеш, че системата е точкова (набираш точки според възрастта, образованието и стажа си).
После чакаш отговор от тях.
Ако те одобрят, следва интервю и ако всичко мине добре, следват медицински прегледи и виза :-) ...
Иначе, аз лично мисля че във Виена се работи по-цивилизовано.
Имал съм много отзиви как ни разиграват в посолството в Букурещ (и не само отзиви, а личен опит със сина на жена ми който го мотаха доста дълго ЗА НИЩО).
Та това е за сега, питай, ако имаш други въпроси и успех в начинанието Извънземно ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Вода Нед 31 Май 2009, 22:36

Marginal написа:
Имал съм много отзиви как ни разиграват в посолството в Букурещ (и не само отзиви, а личен опит със сина на жена ми който го мотаха доста дълго ЗА НИЩО).
...
Не точно за нищо, ами чакаха да му изтече медицинското, за да го накарат да си направи ново и да си плати още 200лв и след това веднага му дадоха виза. Това без да му дават никакви обяснения Разгневен
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Вто 02 Юни 2009, 06:01

Здравейте ,
Извинете ме за грешките , но засега само с абв кирилиzирам.
Имам няколко въпроса относно документите които се прилагат . Ste се радвам ако отговорите .

1. Имам легализиран документ( 19, Деk, 2008) за връзка между мaiка и вуйчо ( коiто е citizen канадски ) Изискаха ми го в Букурещ като кандидатствах с покана за тур. Виза , понеже фамилиите им са различни . Да го приложа ли ?

2. Има ли специфични изисквания по които се пише CV за Квебек ?

3. Иска се Academic transcripts of my studies . Има едно приложение към дипломата с 42 предмета , оценките и часовете лекции . Това ли се иска ? Питам понеже имам и един друг докuм. тук - Academic Reference подобен , но има и имената на професорите .Превода му вече е към 50лв и не ми се дават . Този док. се изисква при кандидатстване в университетите в чужбина.

4. Моята диплома за средно е била попиляна и сега имам копие на оригинал и копие на дубликaт , под друг номер . Кой да преведа ?

5. За знания по английски за сега мога само да покажа reference че съм работила 1 месец през 2002 , в Минесота , САЩ, в лагер с деца с тежки увреждания . Другите ми шефове не ми дадоха ( еврие , те са такива )
Сте се явявам на ТОЕФЛ след месец и половина чак. Да не би Теста да носи повече точки ?

6. Копие на паспорт ОК , но е нов и там липсва визата за САЩ. В Румъния ми направиха пuк проблем да нося доказателство от полицията за твърдението ми че не мога да им покажа старият паспорт , понеже се унищуjaват.

Много въпроси , надявам се че ако получа отговор то toi би бил помогнал и на други хора , които се интересуват от подобни проблеми . Благодаря ви предварително .
А за Румъния там е наистина много кофти при кандидатстване . Имам опит вече два пъти с изрядни докuм за тур. виза. Мислят си че хората които са спестили пари в САЩ са ги откраднали от банки , ако не са платили данъците и не могат да покажат доказателство че са им ги плащали. Кой би предположил че е нужно да пазим всички следи ..И да ви кажа , когато пък исках да им покажа документи как имам сумата , която е реализирана и чрез инвестиции на фондовата борса , не искаха да ги погледнат . Та така мили хора. Ние Българите сме за целия свят БАНДИТИ ! Дори не зачитат фактите и документите . Винаги ще извъртят . НЕ НА БУКУРЕЩ !!

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Вто 02 Юни 2009, 06:10

Хора ама аз си извадих документите от другият сайт за Квебек Applic. for Selection Certificate . Пaк официален . Сгрешила ли съм .

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by valioiko Вто 02 Юни 2009, 06:45

manny написа:1. Имам легализиран документ( 19, Деk, 2008) за връзка между мaiка и вуйчо ( коiто е citizen канадски ) Изискаха ми го в Букурещ като кандидатствах с покана за тур. Виза , понеже фамилиите им са различни . Да го приложа ли ?

Обезателно. Роднина в Канада ти носи допълнителни точки.

manny написа:2. Има ли специфични изисквания по които се пише CV за Квебек ?

Има сверноамерикански стандарт и се нарича Резюме. Потърси в Google.

Пример:
http://www.wgpeople.com/cc_resume.htm
valioiko
valioiko
Писачко
Писачко

Male
Taurus Pig
Брой мнения : 899
Рождена дата : 15.05.1983
Възраст : 41
Местожителство : Стара Загора
Дата на регистрация : 16.01.2009

http://www.cic.gc.ca/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Вто 02 Юни 2009, 07:22

Мани, много въпроси наистина :-) .
За съжаление, моя форум, не е много напреднал в обсъждане на имигрантските въпроси, но ще ти помогнеме с това с което е по възможностите ни.
Бих те препратил в тоя форум, който е специализиран по емиграция в Кебек.
Иначе, аз съм се махнал от България през 1989 и не знам дали бих могъл да съм ти от полза.
Все пак, ако ми дойде нещо наум, ще пиша.
Успехи Гот ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by valioiko Вто 02 Юни 2009, 07:44

За съжаление и аз не съм запознат в дълбоки детайли с процедурата за Кебек....
valioiko
valioiko
Писачко
Писачко

Male
Taurus Pig
Брой мнения : 899
Рождена дата : 15.05.1983
Възраст : 41
Местожителство : Стара Загора
Дата на регистрация : 16.01.2009

http://www.cic.gc.ca/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Вто 02 Юни 2009, 07:48

Оня форум ми се вижда да е бая отворен Кебекарското знаме .
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Вто 02 Юни 2009, 12:46

Blagodarya wi wse pak . Naistina ste otziwchiwi . Predstawete si Bulgariya ako e pulna s hora kato vas . Az tam cheta v bgcanada . Pulen e , no i mnogo slojen kato strukturirane , Za filosofi na 50 stranici razliato , a wsichkata info v ofic. site e sybrana na 2-3.
Dano ne me chue awtora ha ha :) :-)

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Вто 02 Юни 2009, 12:49

Dnes me zabolia d..to da cheta i sedya . Utre shte pisha CV veche. I do firmata za prewodi . Ste napisha che sum beginner ili independant in french knowledge , makar che i azbukata ne poznawam .
Dano me izvikat i men na interwuj

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Вто 02 Юни 2009, 13:03

Мерси много за хубавите думи Мани :-).
Иначе, линка който ти пратих не е за БГКанада а за друг форум, специализиран по имиграция в Кебек.
А идеята ти да пишеш че знаеш френски, а да не знаеш е добра, ако те одобрят, имаш мисля време да понаучиш 2-3 лафа.
Даже и да те скъсат заради езика, после ще имаш време да понаучиш малко повече.
Не знам дали няма да ти е от полза да се консултираш с адвокат по емиграционните въпроси там.
Може и да е.
Успехи :) ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by manny Вто 02 Юни 2009, 13:29

Za kakwo da go pitam advokata. Moga da pomolia vujcho da go naprawi .? A kato te skusat , sled vreme pak li te vikat na interwuj ? Demek moje da se podgotwyash oshte . No az zabeliazvam prilika mejdu french i english spelling . Samo neznam kak ezika ste si oburna na tozi french Смайли с българското

manny
Почти не пише
Почти не пише

Female
Брой мнения : 10
Дата на регистрация : 31.05.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Вто 02 Юни 2009, 15:24

Ми адвоката, след като е имиграционен такъв, би ти отговорил на абсолютно всички въпроси относно това което имаш намерение да правиш.
Ако те скъсат, имаш право пак да се явиш (поне за не достатъчното знаене на езика е така).
За спелинг-а не знам, ма има ужасно много думи с еднакъв произход, само се произнасят различно.
Та, аз знам 5 езика и да ти кажа, най-лесно се учи със слушане на радио и музика, и гледане на филми и телевизия на съответния език.
Другото е, да си фанеш гадже от Франция Цунки ...
Айде, успех :-) ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Marginal Сря 10 Юни 2009, 18:12

Мани, кво стаа душа?
Нещо ново с емиграционния процес?
Дръж ни ф течение :-) ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Вода Сря 10 Юни 2009, 18:32

manny написа:Za kakwo da go pitam advokata. Moga da pomolia vujcho da go naprawi .? A kato te skusat , sled vreme pak li te vikat na interwuj ? Demek moje da se podgotwyash oshte . No az zabeliazvam prilika mejdu french i english spelling . Samo neznam kak ezika ste si oburna na tozi french Смайли с българското
Преди 2-3 години едни българи ходиха на интервю и бяха писали, че знаят малко френски и носеха документ, че са завършили първо ниво. На интервюто им казали, че с първо ниво не могат да си отворят сметка в банката и им дадоха дата за друго интервю след 6 месеца, като им поискаха документ за завършено второ ниво.
Но имах други познати, които писали, че не знаят френски и на интерюто им казали "Бонжур", когато влезли и те отговорили :"Бонжур" и после ги попитали "Сава" и те им казали:"Сава биен" И интервюиращият ги попитал:"Вие защо сте писали, че не знаете френски?" И сам им добавил още точки - това е било преди около 7 години. Та явно много си зависи от интервюиращия.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by ARMY Сря 10 Юни 2009, 20:42

Аз на интервюто бях кат Жак Ширак- на три годинки!
...т.е. някъде м/у 1 и 2.
Интервюиращият /мосю Ляру/ много се изкефи, че точно съм си нацелил нивото. Вярно,че събирахме точките от останалите показатели, но ако нямаше и преводачка...ехее! -още щях да съм си в България.
Все пак на изпроводяк, размахвайки пръст, ни каза че с този френски сме загубени отвсякъде/визирайки Квебек/
Та решихме да се доверим на преценката му и....кацнахме в Торонто
Ся сме си ОК!
Щерката/от тази година/ почна да учи френски в училище, та и аз покрай нея дръпнах напред- с няколко нови думи.
Голямкеф
ARMY
ARMY
Пописва
Пописва

Male
Aquarius Horse
Брой мнения : 352
Рождена дата : 04.02.1967
Възраст : 57
Местожителство : Mississauga
Дата на регистрация : 14.01.2009

Върнете се в началото Go down

Документи за Квебек Empty Re: Документи за Квебек

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите