Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Земното кълбо е топче Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Земното кълбо е топче Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Земното кълбо е топче Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Земното кълбо е топче Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Земното кълбо е топче Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Земното кълбо е топче Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Земното кълбо е топче Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Земното кълбо е топче Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Земното кълбо е топче Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Земното кълбо е топче Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Земното кълбо е топче Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Земното кълбо е топче Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
myhata II (6266)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
stimi (4915)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
7george (3967)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
danielle (2594)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
Вода (2380)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
fluid (2183)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Земното кълбо е топче Vote_lcapЗемното кълбо е топче Voting_barЗемното кълбо е топче Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Земното кълбо е топче

4 posters

Go down

Земното кълбо е топче Empty Земното кълбо е топче

Писане by fluid Пет 15 Апр 2011, 05:25

„По време на своето посещение в Япония британски бизнесмен пътувал във влак – препрочитам тази случка от книгата на Паркинсън и Рустомджи „Невероятните японци”, веднага щом чух за земетресението. При земетресение човек има нужда да се хване за нещо, защо не за книгата „Невероятните японци” ? – По-възрастен японски господин, който седял срещу него в купето, закърпвал седалката. Бизнесменът помислил, че той е железопътен служител, но малко по-късно разбрал, че е изпълнителен директор на много известна фирма. Бизнесменът изпитал огромно любопитство и го попитал какво е правил допреди малко. „Седалката беше скъсана и я заших” –казал японецът. „Но това сигурно не е ваша работа” – казал чужденецът. „Защо не? Железопътните линии са национална собственост, а националната собственост е и моя собственост. Не трябва ли да се грижа за нея?” – попитал на свой ред японският господин.”

„Ох, японците ще се оправят, ами ний, ний…” – въздиша примирено съседка. „Че къде е Япония, на другия край на света, к’во толкова…” – самоуспокоява се продавачката от павилиончето. Аз не мога да си намеря подобна формула за защита, обхванала ме е планетарната невроза. В такива моменти звъня на всички близки. То е нещо като проверка дали всяко нещо си е на мястото в моята Вселена. Звъня на Краси, оказва се, че и тя е извън обичайната орбита. Заради Япония ли? „Не – казва, – заради Либия.” Краси има приятели в Либия, от двайсет години са там, отказаха да си дойдат. Майка им тук е между инсулта и инфаркта, а те как са там в този момент, никой не знае. Преди два часа били добре, но сега…? Краси ми казва либийските новини от последните минути, аз й казвам японските.

Звъня на Елена. Казва ми, че кръвното й в момента е по-високо от месечния й доход. Заради Либия или заради Япония? „Не заради Тайван, нали има предположение, че вълните могат да тръгнат и в обратната посока и цунами да удари Тайван?” Сега пък – Тайван, какво толкова има в Тайван? „Племенницата ми – казва Елена, – всеки момент ще ражда.”

Земното кълбо не е топка. Земното кълбо е топче.

Шарлоте, как можах да забравя Шарлоте ?! Синът й живее в Токио, съпругата му Майо е японка, имат син на две години, Кенто. Шарлоте е приятелка от Дания, сигурно е полудяла от притеснение. „Скъпа Шарлоте, моля те, веднага щом е възможно ми пиши как са твоите деца в Токио. Сърцето ми става колкото аспиринче, когато си мисля за тях.”

Звъни ми Поли. „Помниш ли, когато като деца викахме духове, какво ни казаха?” Амии…, смътничко. Поли: „Тогава се появи дух и ти – каквато си беше обществено ангажирана открай време, не ни даде да го питаме за гаджета, а го попита как ще живеем след 2000 година. И духът каза: „Ще живеете в мрежа и ще орете водата.” Точно така беше. Ние държахме пръстчетата си върху една обърната нагоре с дъното чашка, тя обходи буквите, които бяхме изписали в огромен кръг, и състави следното напълно безсмислено изречение: „Ще живеете в мрежа и ще орете водата.” За да не го забравим, написахме го на една картина отзад, като най-сигурно място. Този пейзаж си имаше вечно място над дивана в хола у Поли, само земетресение можеше да го премахне оттам заедно с нашата тайна информация за бъдещето на човечеството. Но майката на Поли, чистницата, видяла надписа, като бърсала картината само седмица след това и трите викачки на духове бяхме събрани на лекция и тържествен обет да оставим умрелите на мира.

Звъня на Лиза. Лиза е студентка в Бирмингам, била на лекции, още не беше чула за земетресението. Говорим си по скайп. На телевизора зад гърба ми върви картина на CNN от Япония. От Бирмингам Лиза гледа на телевизор в България земетресението в Япония, предавано от американска телевизия. Ама какво е това, което пълзи по нивите? – пита ужасено. Вода, казвам. „Ще живеете в мрежа и ще орете водата” – не искам това безсмислено изречение да става смислено.

Шарлоте не ми е отговорила. Дори не се опитвам да си представя какво й е – син, снаха и внуче в Токио.

Гледам в интернет клип с куче в едно от поразените селища. Къщите са паднали, сред разрухата лежи куче. Прилича на мъртво. До него е застанало друго куче. Пази го. Подушва го. Обикаля го. Репортер се опитва да примами кучето, за което е разбрал, че трети ден стои на страж до мъртвото. В един момент главата на легналото куче се повдига. Живо е, то е живо – изненадва се репортерът. Три дни едно куче е стояло на страж до друго умиращо куче. Репортерът казва, че и двете кучета са прибрани по-късно – едното във ветеринарна лечебница, другото в приют. Кучешка им работа.

Из новините: „Българският консул в Токио Чавдар Градинарски е избягал от Япония заедно със семейството си веднага след земетресението. За напускането на страната той не е получил заповед от Министерството на външните работи, какъвто е редът, съобщи пред БНТ говорителят на Външно Весела Чернева. Светослав Георгиев, единственият българин, който по време на земетресението в Япония е бил в най-засегнатия град Сендай, разказа пред телевизията, че е изключително разочарован, че консулът е напуснал страната със семейството си, без да му окаже помощ да стигне до Токио. А преди това му е бил обещал съдействие, каквито са и задълженията на всеки консул по света. Но Градинарски не само не е помогнал, а е духнал, без да уведоми Георгиев.” Българска му работа.

Шарлоте все още не ми е писала. На Шарлоте очевидно не й е до писма, какъв ли ужас преживява.

Звъня на Лиза. Тук йодът свърши – казвам – как е в Англия? Получила била писмо от директора за подкрепа на студентите Стив Туайн. Писмото е циркулярно, до всички студенти. Съобщават им в коя зала могат да получат психологическа помощ, ако са разстроени от събитията в Япония. Съобщават им кога и къде има насрочени молитви и бдения за Япония, ако имат нужда да участват. Лиза се лишила тези два дни от обяд и внесла два паунда в сметка за подпомагане на Япония. „Точно с твоите два паунда..” – изплъзва ми се. Не е така – казва Лиза, – в университета сме десет хиляди студенти, ако всеки даде по два паунда… Срам ме е, че казах това за двата паунда. Лиза е човек, който казва: „Мамо, точно сега нямам време да ти обясня, но те моля да загасяш всяка лампа, която не ти е нужна, защото това е свързано с живота на децата в Африка.”

В интернет попадам на две снимки. Едната е направена в деня на земетресението, 11 март. Магистрала, която се е разцепила на три ленти, две от които са пропаднали в земята. Разстоянието между най-горната и най-долната точка на пътя е повече от метър. Ужасяваща гледка. Ето какво може да направи природата. Следващата снимка е направена четири дни по-късно. На 15 март. От същата гледна точка. Пътят е отново път, равен. Някакъв валяк все още работи, но е ясно, че скоро там ще се пътува. Невероятна гледка. Ето какво могат да направят хората.

Стига катастрофални теми, ще гледам шоу. Гост в шоуто е Сергей Станишев. Появява се с буркан. Бурканът бил пълен с нещо като пепел, върху която според него се строи магистрала „Тракия”. Българската магистрала откакто се помня е в буркан. Сега има надежда най-после да стане. Не с темповете на японските пътища днес, но с по-бързи от българските темпове вчера. Сергей Станишев обаче твърди, че няма да стане, а и да стане, няма да стане така, както трябва. И е доволен. Това не го разбирам. Я да се върна в интернет, където… слава Богу!.. най-после писмо.

„Скъпа Веси, синът ми Джейкъб е добре в Англия, а снаха ми Майо и внукът Кенто са добре в Токио. Джейкъб отлетял за участие в конференция в Лондон часове преди земетресението. Майо и Кенто прекараха две нощи в училището в техния квартал. Всички съседи са помагали на малкото семейството, останало в този момент без татко. Досега не са изпитали никаква липса на нищо. В училището имало условия за спане, раздавали са им храна и вода. Но учителите си поискали класните стаи обратно за учениците, сега Майо и Кенто вече са вкъщи и са много добре. Нямат само вода. Електричество имат няколко часа на ден. Храна все още имат. Джейкъб се прибира тази вечер в Токио и нещата наистина стават с всеки ден по-добри. Шарлоте.”

Re: „Шарлоте, дължиш ми десет лексотана, толкова изпих, докато чаках отговора ти.”Племенницата на Елена в Тайван родила. Приятелите на Краси от Триполи се обаждат, единият телефонен оператор все още работел. Лиза е сменила снимката си на профила във Фейсбук. Сложила е червен кръг на бял фон – японското знаме? Всички в тези дни сме японци? Червен кръг на бял фон – кърваво ранената планета-топче? Опасана от мрежата www, по която текат български неврозни, японски делови, датски хладнокръвни, либийски огнени сигнали. „Ще живеете в мрежа…”, спирам дотук, защото си спомних, че обещахме тогава на вбесената майка на Поли да не казваме на никого за тази глупост.

Веселина Седларска
/ не я познавам лично/
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Пет 15 Апр 2011, 10:07

Така е, особено след като се махнаха от властта мръсните комунисти ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by fluid Пет 15 Апр 2011, 10:12

Пак успя да забъркаш комунистите, Марги... :)
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Пет 15 Апр 2011, 10:21

Е как, по тяхно време земното кълбо беше луна ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by fluid Пет 15 Апр 2011, 10:30

Кажи го по-ясно, де, не разбирам! Да, тогава животът ни беше по-затворен, нямахме близки и познати по целия свят.
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Пет 15 Апр 2011, 10:43

Ми сфета беше точно толкова достъпен, колкото сега е луната ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by fluid Пет 15 Апр 2011, 10:52

Да, това е едната страна на въпроса. За мен тук основното са грижата и страхът за нашия общ дом - Земята, която в момент на опасност се смалява до размерите на топче.
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Пет 15 Апр 2011, 11:10

А ОК ...
Е, те се постараха да е така Земното кълбо е топче 296907 , най вече с афтомобилите с дфигатели с фътрешно горене, хем да ни тровят (да да не живееме дълго след пенсиониране), хем да ни държат за гушата кат се сфърши бензина ф резерфоара Земното кълбо е топче 65713 (фместо да си зареждаме колите от контакта ф къщи) ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by fluid Пет 15 Апр 2011, 11:20

Все по-опасен става "мирният атом", а иначе отдавна са измислени двигатели, които работят с вода, обаче още дълго време ще ги задържат.
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by kill_u Пет 15 Апр 2011, 11:29

То па като си я зареждаш в къщи замислял ли си се колко ток ще плащаш, щото аз колко съм чел никога не съм го срещал това.
kill_u
kill_u
Пописва
Пописва

Male
Scorpio Tiger
Брой мнения : 454
Рождена дата : 19.11.1974
Възраст : 49
Местожителство : Calgary, AB, Canada
Дата на регистрация : 17.01.2009

http://mjekov.110mb.com

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Пет 15 Апр 2011, 12:21

kill_u написа:То па като си я зареждаш в къщи замислял ли си се колко ток ще плащаш, щото аз колко съм чел никога не съм го срещал това.
Не само съм се замислял, ми и знам - около 5 пъти по малко, а да не говориме за липсата на отрова която дишам са, кат съм ф колата докат работи.
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by 7george Съб 16 Апр 2011, 01:14

"Тунджата" пак скичи с 4 цента неска. Сипах супер на цена регулар, далавера отсекъде.

Ако пуснат водата за коли, не занам канада кво ще изнасяме. Може би вода на айсберги за арабите? Бира
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Съб 16 Апр 2011, 01:16

7george написа:"Тунджата" пак скичи с 4 цента неска. Сипах супер на цена регулар, далавера отсекъде.

Ако пуснат водата за коли, не занам канада кво ще изнасяме. Може би вода на айсберги за арабите? Земното кълбо е топче 430853
Тфа е старо, открил го е и го е практикуфал Онасис, карал е от тука фода и от там е фръщал петрол ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by fluid Съб 16 Апр 2011, 01:18

7george написа:Ако пуснат водата за коли, не занам канада кво ще изнасяме. Може би вода на айсберги за арабите? Бира

Така им се пада на арабите! Радостен
Ама те и сега са по-зле от нас, защото си внасят вода за пиене!


Последната промяна е направена от fluid на Съб 16 Апр 2011, 01:27; мнението е било променяно общо 1 път
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by 7george Съб 16 Апр 2011, 01:22

kill_u написа:То па като си я зареждаш в къщи замислял ли си се колко ток ще плащаш, щото аз колко съм чел никога не съм го срещал това.
Тока се произвежда от горене на газ или уран. Тока ще се качи, бензина ще падне и пак тая. И ъщите мутри ще го владеят и тоя бизнес. Който може, да ходи пеша.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Marginal Съб 16 Апр 2011, 09:49

7george написа:
kill_u написа:То па като си я зареждаш в къщи замислял ли си се колко ток ще плащаш, щото аз колко съм чел никога не съм го срещал това.
Тока се произвежда от горене на газ или уран. Тока ще се качи, бензина ще падне и пак тая. И ъщите мутри ще го владеят и тоя бизнес. Който може, да ходи пеша.
Ше забраиш ...
Ток харчи (и финаги ше харчи, осфен ако не измислят магически пръчки) секи, кат почнеш от най скъсания тиняк, идиот или изрод и стигнеш до императорите, гениите и космонафтите ...
Петрола е тфа без което може секи, ма ТЕ са решили да е така, хем ни трофят, хем ни е фътре че не можеме да си зареждаме от ф къщи 5 пъти по ефтино, хем да дигат цената му когато и както си поискат (нещо което не могат да напраят с тока).
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Земното кълбо е топче Empty Re: Земното кълбо е топче

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите