Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Градинарството - Page 2 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
myhata II (6266)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
stimi (4915)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
7george (3967)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
danielle (2594)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
Вода (2380)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
fluid (2183)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Градинарството - Page 2 Vote_lcapГрадинарството - Page 2 Voting_barГрадинарството - Page 2 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Градинарството

+2
Marginal
7george
6 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Пон 22 Окт 2012, 21:01

Начи не моа да пропусна да се намеся...
Начи маргинала е прав за КЛАСИЧЕСКАТА фотография.
Обаче откак излязоа тез пущини електрониките си иба мамата.
Начи аз в БГ си купувах по 20м филм ORWO 20 DIN-a, а с връзки и 27-DIN-a и си го разпределях у банята по касети.
Снимал съм последователно с Penti, Смена8, Киев, Зенит, Пентакон, Екзакта с лев спусък. Правих и диапозитиви. Имах една видео камера с лента май супер8 беше, ма не ме кефеше. Аз продължавам да смятам, че ако не можеш да кажеш нещо със снимка, хич си не струва да правиш филм. Аз смятам, че снимката е бързо рисуване, игра на цветове и светлина, която има освен туй и смисъл. А ако има и идея е направо велико.
Обаче, както вече писах, е сложно да употребяваш всички матерялни придобитъци и затуй не употребяваш нищо и опрофаняваш.
Та исках да кажа, че последните 10-11 години сички апарати, дето са над 3.1 Мп и над 75 долара имат един режим дето снимаш последователно снимки отлево надесно и то ги лепи и туй се нарича Панорама. Имат го и повечето телефонни апарати с камера с ХД видео. С него можеш да направиш 360 градуса, че и повече, което е недостъпно за широкоъгълен обектив.
А на Гайдата, ще кажа, че фотографа сам си избира апарата, както войника сам си избира оръжието. А и рядко е с един, де. Колкото си може толко. Ако си купиш, апарат за 6-700 КАД и нагоре се ще земеш нещо добро. Има Канон, Олимпус, Никон, Сони, Панасоник. БТВ Сони купи Карл Цайс, Йена в източна Германия и сега сички Сони са със същите обективи, като моя Пентакон и Екзактата(Мисля, че беше VX1000) ми отпреди 30 години. Ма кво ще го правиш после апарата , о Гайда? Щото щом питаш таквиз неща, едва ли си наясно. Хареса ми определението "полупрофесионален Голямкеф ".
Голямкеф


Sgan
Пописва
Пописва

Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by 7george Пон 22 Окт 2012, 21:40

Я, как па да нема афтоматика?
Искаф да кажа, че ако ще снимаш на афтоматик, нема смисал да мъкнеш тоя топуз, земи си некоя готина сапунерка. Само зарад обектива, не сам мноо сигурен.

Дедо Сган е мноо праф горе.

Професионелен? - Ще одим по сфатби да си вадим ляба с Гайдата... ай стига моля ви се.
Голямкеф
Раздела е "мойто хоби===
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by FenderGaida Пон 22 Окт 2012, 21:46

Sgan написа:Начи не моа да пропусна да се намеся...
Начи маргинала е прав за КЛАСИЧЕСКАТА фотография.
Обаче откак излязоа тез пущини електрониките си иба мамата.
Начи аз в БГ си купувах по 20м филм ORWO 20 DIN-a, а с връзки и 27-DIN-a и си го разпределях у банята по касети.
Снимал съм последователно с Penti, Смена8, Киев, Зенит, Пентакон, Екзакта с лев спусък. Правих и диапозитиви. Имах една видео камера с лента май супер8 беше, ма не ме кефеше. Аз продължавам да смятам, че ако не можеш да кажеш нещо със снимка, хич си не струва да правиш филм. Аз смятам, че снимката е бързо рисуване, игра на цветове и светлина, която има освен туй и смисъл. А ако има и идея е направо велико.
Обаче, както вече писах, е сложно да употребяваш всички матерялни придобитъци и затуй не употребяваш нищо и опрофаняваш.
Та исках да кажа, че последните 10-11 години сички апарати, дето са над 3.1 Мп и над 75 долара имат един режим дето снимаш последователно снимки отлево надесно и то ги лепи и туй се нарича Панорама. Имат го и повечето телефонни апарати с камера с ХД видео. С него можеш да направиш 360 градуса, че и повече, което е недостъпно за широкоъгълен обектив.
А на Гайдата, ще кажа, че фотографа сам си избира апарата, както войника сам си избира оръжието. А и рядко е с един, де. Колкото си може толко. Ако си купиш, апарат за 6-700 КАД и нагоре се ще земеш нещо добро. Има Канон, Олимпус, Никон, Сони, Панасоник. БТВ Сони купи Карл Цайс, Йена в източна Германия и сега сички Сони са със същите обективи, като моя Пентакон и Екзактата(Мисля, че беше VX1000) ми отпреди 30 години. Ма кво ще го правиш после апарата , о Гайда? Щото щом питаш таквиз неща, едва ли си наясно. Хареса ми определението "полупрофесионален Голямкеф ".
Голямкеф

ши снимам кво друго ще правя с него. Казах начален професионален. Демек ентри левъл, но не боклук като тез компактните .
Това за 360 панорама го чух от един познат пич който обикаля цял свят и прави такива фотографии. Отмемало цял ден въртяло се много бавно.Едва ли ще е като айфона.
Бива го .
http://www.peterlorber.com/
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Пон 22 Окт 2012, 22:05

Те вече почнаха да правят по йофтинки със същия лук и си земеш нещо за 150 кинта и изглеждаш професьонален.
Баси!
В момента мога да си купя, без никакви проблеми, фотоапарат, който като му чета характеристиките и получавам ерекция. А кво ще го правя? Кво ще снимам? Гоша поне оди по планините и туй го ексцитира .... ъъъъ.... вдъхновява.
Голямкеф
Ма то аз съм и по-друг.
Представяте ли си .... общувате си с некоя кака и ти по едно време й викаш: "Стой! Не мърдай! Толко си готина, че искам да те снимам за да те туря във форума!Та и другите да ти се зарадват, значи."
Голямкеф Голямкеф Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Пон 22 Окт 2012, 22:08

Гоша снима с един от тез компактните и то не нов толкоз и вади супер снимки.
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by FenderGaida Пон 22 Окт 2012, 22:16

Sgan написа:Те вече почнаха да правят по йофтинки със същия лук и си земеш нещо за 150 кинта и изглеждаш професьонален.
Баси!
В момента мога да си купя, без никакви проблеми, фотоапарат, който като му чета характеристиките и получавам ерекция. А кво ще го правя? Кво ще снимам? Гоша поне оди по планините и туй го ексцитира .... ъъъъ.... вдъхновява.
Голямкеф
Ма то аз съм и по-друг.
Представяте ли си .... общувате си с некоя кака и ти по едно време й викаш: "Стой! Не мърдай! Толко си готина, че искам да те снимам за да те туря във форума!Та и другите да ти се зарадват, значи."
Голямкеф Голямкеф Голямкеф
Много си българин още. Туй за 150 кинта било кат оня за 600 кинта. Да имаш хубава камера тряа да вадиш пари с нея иначе за кво ти е. Ами аз имам професионална китара ама не ходя да вадя пари с нея.
Скатавай хилядарката секи месец и си носи дънкените ризи от уолмарт.
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by FenderGaida Пон 22 Окт 2012, 22:20

Sgan написа:Гоша снима с един от тез компактните и то не нов толкоз и вади супер снимки.
И мен кво ма боли кво ползвал Гошa ли Мошa ли. Да ползва ако иска и телефон. Той и се радва на изгнилата барака в гетото и дава акъл как се живеело по добре.
Сякви хора сякви идеали мидеали ли там кфо беше.
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by 7george Пон 22 Окт 2012, 22:20

Аз често виждам интиресни неща по пътя, ама ако спра да снимам, може и да ма понабият, си мисля... и подминавам...
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by 7george Пон 22 Окт 2012, 22:22

Скатавай хилядарката секи месец и си носи дънкените ризи от уолмарт.
Баси - само аз ли съм на червено... :-)
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Пон 22 Окт 2012, 22:26

Целия проблем на Гайдата е, че само за пари мисли, ма то тъй са бедните ора.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by FenderGaida Пон 22 Окт 2012, 22:30

7george написа:
Скатавай хилядарката секи месец и си носи дънкените ризи от уолмарт.
Баси - само аз ли съм на червено... :-)
Не си само ти .студено е за бира вече. Голямкеф
FenderGaida
FenderGaida
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 574
Дата на регистрация : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Пон 22 Окт 2012, 22:42

Първо пита, после псува.
Що е то?
Гайда Голямкеф !
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 00:05

7george написа:
Я, как па да нема афтоматика?
Искаф да кажа, че ако ще снимаш на афтоматик, нема смисал да мъкнеш тоя топуз, земи си некоя готина сапунерка. Само зарад обектива, не сам мноо сигурен.

Дедо Сган е мноо праф горе.

Професионелен? - Ще одим по сфатби да си вадим ляба с Гайдата... ай стига моля ви се.
Градинарството - Page 2 1322
Раздела е "мойто хоби===
Пробвал ли си та обаждаш?
Щото аз съм ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 00:07

FenderGaida написа:но не боклук като тез компактните .
Това за 360 панорама го чух от един познат пич който обикаля цял свят и прави такива фотографии. Отмемало цял ден въртяло се много бавно.
Бая бъркаш относно компактните.
Кое отнемало цел ден?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 00:13

7george написа:Аз често виждам интиресни неща по пътя, ама ако спра да снимам, може и да ма понабият, си мисля... и подминавам...
Я раздуй-раздуй ...
Имам един хъш който е шофьор на най-големите каруци (ония с по 18 колела) и ми обажда, че скивал от високо как понякога кожите си бъркали ф {}те § после си миришели пръстите (явно да скиват дали е време за приплакфане) Градинарството - Page 2 714860 ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 00:16

7george написа:
Скатавай хилядарката секи месец и си носи дънкените ризи от уолмарт.
Баси - само аз ли съм на червено... Градинарството - Page 2 177455
Аз също, обаче мене ме е страх pale ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 00:21

Гайдич, ако още феднъж нъ напсуфаш, ще шокам Градинарството - Page 2 570381 ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Вто 23 Окт 2012, 00:30

Аз впрочем, ей зарад такива като гайдата и мухата не пиша нищо за себе си. Щото те си мислят, че някакси, така сам им давам оръжие, което те използват ловко срещу мен. Ся, Гайдата, ще ми повтаря 100 годин, че съм си купил дънкова риза от Уолмарт. Боже! Колко мъка има по този свят, Боже!
Какво си мислиш, о, Гайда?
Че нещо ме уязвяваш с това ли?
Преди време бях разказал един виц от първо лице и Мухата беше решил нещо и след туй, де ме срещне по форумите тънко ми намекваше, че знае някои неща за мен.
Ей го ся Гайдата. Даже не сфаща за кво говорим тук, ма пцува и обеснява и т.н.
Гледай ся, Гайда!
Кат имаш фотоапарат и кат натиснеш копче и праиш снимки. Има обаче някои неща, като чисто технически параметри на снимката, които със съвременната електроника са решени ... ъъъ.. почти, ма още не е решен проблемът с режисурата. Не е се едно дали снимаш кактуси или спортни събития. За второто, примерно, има един режим дето кат натиснеш копче и апарата почва да праи снимки по 2-300 в минута, а ти после си избираш правилната. Е да де, ма ако искаш да предадеш скороста трябва малко да се завъртиш кат снимаш нещото и то да остане на фокус, а да размажеш фона. Туй се постига и с фотошоп, после, ма не е толкоз чист ефекта. туй дето го разправям е азбуката. Съвсем друго е, ако ще снимаш по сватби.Съвсем друго е ако ще снимаш къща. Има нещо, което на български се нарича рязкост и така фокусираш вниманието върху определени неща.
Аз, като купих сегашната си къща, наех един инспектор да я ревизира. Той докара още един и двамата бяха с професьонални апарати и направиха заедно няколко хиляди снимки, които получих заедно с рапорта им на едно ДВД. Повечето от снимките бяха на светкавица и батериите им беха супер. Снимаха интензивно в продължение на няколко часа. Много зависи за кво ти трябва фотоапарата. Например, ако се каниш да снимаш на Ниагара е добре да е водоустойчив, па макар и не толко добър.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by 7george Вто 23 Окт 2012, 19:43

Аз сащо исках да му кажа некои неща за снимането, но няма смисъл. Да си купи 1-2-3 апарата пъ ревюта, да снима няколко хиляди снимки на различни места, където му е интересно, и сам да си направи изводите.

Някои бързо решават: Ей тоя апарат не праи убави стимки...
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Вто 23 Окт 2012, 21:20

Бе бая на Никон и Канон оптиката (а тя е най-важната) е много по-яка от останалите (като пак се изключат оптиките за по неколко хиляди кинта) ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 24 Окт 2012, 01:03

Фотоапаратите не правят снимки!
Хората правят снимки!
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 24 Окт 2012, 01:16

Аз имам цифрова камера за 1200 кад-а. Има един режим с настройки, като на класическите апарати. Бленда, растояние, скорост. Батерията й е толко качествена, че държи по една година и т.н.
Еми ... снимам си с телефона, основно.
Е за какво, моля ви се, ми е таз камера, дето седи и не снимам с нея? Ако един компютър не бачка, няма никакво значение, колко е бръз. Забравих да кажа, че камерата има ДжиПиЕс и кат снимаш, по Европата примерно, присъединяваш на всяка снимка/филм координати и така не се чудиш тоз филм от Париж ли е или от София, значи. Адски полезно.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 24 Окт 2012, 01:19

Е малко прекалих, де.
Аз я купих за дипломиране на децата и за туй я ползвам, щото има ега ти оптическото увеличение и оттам нататък почва цифровото. ма нии не се дипломираме секи ден, се пак, де.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Marginal Сря 24 Окт 2012, 09:57

Sgan написа:Фотоапаратите не правят снимки!
Хората правят снимки!
Градинарството - Page 2 1322
Що тогава не си купи апарат от 12$ а си купи такъф от 1200$ ???
От жалост към продавача ли?
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 24 Окт 2012, 21:51

Marginal написа:
Sgan написа:Фотоапаратите не правят снимки!
Хората правят снимки!
Градинарството - Page 2 1322
Що тогава не си купи апарат от 12$ а си купи такъф от 1200$ ???
От жалост към продавача ли?
Хе-хе!
Това е "guns don't kill people, people kill people"!
Аз, изобщо, схващам апаратите като инструменти. Един тъпанар или една лоша фирма, ще е 10х пъти по зле с една мрежа. Изобщо апаратите са усилватели на човешките възможности. Ако си тъп, ограничен и комплексиран и имаш пушка си проблем за обществото.
А ако просто си тъп и имаш компютър вече си проблем за хората, по форумите, примерно.
Голямкеф
После, що сека българска нова година или коледа в Монреал свършва по особен начин.
Голямкеф
Гледам Гайдата има проблеми с туй, кой кво е бил и кво е станал.Аз не съм така. Харесвам много онуй стихотворение на Киплинг и никога не съм се коллюбял да струпвам всичките си победи и да ги рискувам за следващата. Досега съм печелил. Много години вече.Никога, във всичките форуми, дето съм бил за повече от 15-17 години не съм напсувал някого или да съм го обидил. Хората се обиждат сами.Аз не се обиждам. Просто оценявам хората. Да псуваш и да обиждаш хората е слабост. Това е емоционалния отговор на хората, които нямат какво друго да кажат.
Голямкеф
Наздраве!
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 24 Окт 2012, 22:08

Сори, Маргинале, ма аз си мисля, че ясно написах и преди туй. Зех камерата заради оптическия зум, който беше страшен.Цената никога не е била проблем.Това ми осигурява моята скромност. Като ми е потребно мога да правя каквото си искам. Сега, почти, не я ползвам.Е кво, като е супер хай тогава?
Голямкеф
А аз съм много добър фотограф и инж. и мога да преценя какво ми трябва за определено нещо. Все пак не съм пускал тема във форума "с кво мога да снимам ХД на 100 метра преди 4-5 години".
Голямкеф
Както обичам да казвам:"Аз не си турям дипломата да играе шах с теб!". Лаская се от мисълта, че дипломата не е чест за мен, а аз съм чест за дипломата.
Голямкеф

Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by 7george Съб 10 Ное 2012, 22:10

Градинарството - Page 2 Img0909cr
Тазгодишната реколта грозде. Не става за 1 буре вино, щото нямам цяло лозе. Декорация само.
7george
7george
Писачко
Писачко

Male
Capricorn Buffalo
Брой мнения : 3967
Рождена дата : 13.01.1962
Възраст : 62
Местожителство : Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://picasaweb.google.com/george7cal

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Сря 14 Ное 2012, 21:47

Градинарството - Page 2 20121110121543



Начи, мисля, че мойто големо дърво е баш за таз тема. За градинарството, заедно с кактусите на 7Джорджа.
Това е сребърен ерабъл.
Acer saccharinum.
Някъде към 35-40 метра е високо. И е под 30 годишно. Интересното му е, че от земята раснат 6 дървета. През лятото, като се ошуми и пази сянка на къщата следобед. Аз обичам да си слагам ръката на него, щото дори и в люта зима е топло. Имаш усещане за нещо живо.
Забранено е за посаждане на Монреалския остров, заедно с още два вида. Става огромно и дига къщи без проблеми, а понежи кметството санкционира сечта и можеш да ги държиш отговорни.
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Вода Чет 15 Ное 2012, 09:54

Сган, виждам плешивости ои ливадата ти. Можеш да пробваш с люцерна (детелина). Аз вече посях в предния двор, но напролет ще посея навсякъде. Казват, че расте и се разпространява много бързо и е по-издържлива. Не знам още какъв ще е резултатът, а и семената са доста по-скъпи, ама ако расте така, както казват, си заслужава.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sgan Чет 15 Ное 2012, 21:02

Ами ... хм.
Трябва да си призная, че аз харесвам само трева. Жората един път ме попита реторично, тъй да се рече, "ти дан харесваш само райграс". С което, предполагам, искаше да намекне, че такъв, кат мене за когото природата нема тайни трябва да харесва нещо природно т.е. разноонбразие. Ми не е така. Първо аз нищо не разбирам, а освен туй харесвам само трева.Фен съм на оназ англииска трева, дето се получава, като я поливаш и постригваш и така 600 години.
Утре, акоо не ми мине котка път, щи снимам тревата си отпред и ако не ме домързи, шги пусна нещата тук.
Предната ми трева е сменена изцяло, а задната е отгледана от семена и покрива всичко. Виждаш земя на две места. В десния краен ъгъл. Където съм слагал земя и има едно петно около метър на метър и половина, в дясно отпред и това е също добавяна земя и след туй хвърлена трева на семена. Има вече израстнала на 1.5 седмица. Ще снимам, ако ... ти си знаеш. Има едно петно, което мисля, че не виждаш, но то си го има. Това е в ляво. Там беше най-ниската точка в двора и там си е изпразвал басейна съседа, който е използвал сол за да си държи басейна както трябва. Има такива компютри, които май вече са забранени в квебек. Та един път си говоря с него на оградата и му викам, така, приятелски: "Ща замоля да н'си празниш басейна в моя двор, вече". А той първо ми обясни, че туй никога не го е правил и после ми обясни, че туй не е той, а просто моя двор е най-нисък и като вали дъжд се събира вода при мен.
Казах му, че съм сигурен, че е така, но следващия път, като вали дъжд, да земе да гледа туй ДВД, което му подарявам. На въпросното ДВД го има как се оглежда и фърля маркуча в моя терен и си празни басейна. Видеото е ХД и се вижда даже, че не е обръснат.Другото видео е от секюрити камерата, как си мие басейна и пак фърля мъркуча при мен...Ся второто дефинитивно не е добро, ма заедно с първото са приказни. От тогава не съм имал проблеми с него.
Обаче, от това, имам едно петно в двора, дето нищо не никне, даже плевел. Никне ма много рехаво и слабо.Аз обаче винаги съм добавял земя отгоре. Догодина ще изфърля всичката земя на една стъпка там и ще я попълня с нова.
Голямкеф
Sgan
Sgan
Пописва
Пописва

Male
Брой мнения : 211
Дата на регистрация : 08.08.2011

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Вода Пет 16 Ное 2012, 09:50

Маргинала, ако не го мързи, може да снима задния ни двор. Там тревата е моята гордост, само като гледам сега е покрита със скреж и май вече няма да е толкова зелена.Имам само едно малко петно без трева, но то е от стойката на чадъра. Ама в предния, заради това огромно дърво, има само мъх. Садих всякакви видове треви, ама като не става, не става.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Градинарството - Page 2 Empty Re: Градинарството

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите