Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
 Прелюбяване - Page 2 Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
paparazzo (7150)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
myhata II (6266)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
stimi (4915)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
7george (3967)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
danielle (2594)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
Вода (2380)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
fluid (2183)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 
kralimarko (1566)
 Прелюбяване - Page 2 Vote_lcap Прелюбяване - Page 2 Voting_bar Прелюбяване - Page 2 Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Прелюбяване

5 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by Вода Съб 06 Апр 2013, 18:20

Marginal написа:Тва стана кат роман на Мопасан ...
Хахаха, има нещо такова. Каспичанска трагедия. Голямкеф

Вода
Писачко
Писачко

Брой мнения : 2380
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 04:28

Вода, да замениш любовта си за нещо материално е сделка, както и да го погледнеш. В тая сделка този, който предлага само „харесване” постъпва нечестно спрямо себе си, спрямо безумната си любов, спрямо този, който го обича и му предлага помощта си и спрямо децата си, защото от тая сделка те могат и да изгубят вниманието на майка си, без да получат нещо материално.

За домашните сандвичи... Ми то е въпрос на разбиране. В Норвегия е съвсем естествено и задължително децата и техните работещи родители да си носят сандвичи от вкъщи. За Израел съм чела, че майките задължително изпращат децата си на училище със сандвичи, приготвени от тях. Но в България да си носиш домашни сандвичи е срамно. Явно става дума за традиции, национална култура.


Последната промяна е направена от fluid на Нед 07 Апр 2013, 04:38; мнението е било променяно общо 1 път
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 04:36

За написаното от Митко Павлов... Лично аз предпочитам таксиметровия шофьор да не говори много – само по-общи неща за времето, например. :)
Тъжно ми става като повтаря умолително няколко пъти въпроса „Ние сме същите, нали?!” НЕ, НИЕ НЕ СМЕ СЪЩИТЕ. Ние не сме просто изгубени. И от това го боли. Затова предлага изход, промяна:

paparazzo написа:http://sofialive.bg/city/frontalno/127-izgubenite.html


Ако поне малко можем да се събудим. Да не разсъждаваме чалгарски. Да не гледаме телевизия сутрин, а да гледаме близките си. В очите по възможност. И да им казваме „благодаря" и „обичам те".

Може да тръгнем от една простичка инициатива. Да казваме често тези две думи. И да се събудим, хора. Ние сме същите, нали?!

За да се промени всичко, за да се „намерим” в нашето българско общество, което се превърна в джунгла, за да станем хора, да започнем от дома. Да забелязваме близките си, да бъдем с тях, когато са до нас, колкото и да сме изморени, да ги разбираме и обичаме, защото те не винаги ще бъдат с нас. Да не забравяме, че баба или мама цял ден ни е чакала да се приберем, за да си поговори вечер с нас. Въпреки че ние трябва да се погрижим и за вечерята... Ако ние обичаме близките си, ще знаем, че хората, с които ни се налага да се срещаме и да работим, също обичат и са обичани и няма да помислим да бъдем груби с тях, т.е. това ще промени обществото ни. Да бъдем хора. Това е идеята на Митко Павлов...
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by Вода Нед 07 Апр 2013, 10:29

Не знам за вас Флуид, ама аз съм човек и хората около мен са такива. Всички обичаме близките си и се грижим за тях, че понякога се грижим и за "чуждите" и си помагаме помежду си и гледаме да сме усмихнати, независимо колко ни боли и не сме малко, ама, някак си, не съм забелязала това да е променило нещо в годините. Та не знам кой изгубен, кой намерен, ама това пък, което аз искам да кажа е, че това не е достатъчно. Целият свят има нужда от коренна промяна, съзнанието трябва да се промени, мисленето трябва да се промени, отношенията трябва да се променят и много други неща трябва да се променят. Не всичко зависи само от нас. Много мило го е написал Митко, но ми звучи вече малко елементарно и по детски, това е което исках да кажа. А за любовта, сделка или не, честно спрямо един, нечестно спрямо друг е много относително. Ти би ли живяла щастливо обичайки и гледайки децата си слаби, бледи и гладни, защото от сандвич до сандвич също има разлика, колкото и вулгарно да звучи?
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 12:53

От текста не е много ясно, но ти,Вода, правилно си разбрала, че говоря за себе си - да, аз имам грехове към най-близките си. За част от тях споменавам по-горе. Но съм ги осъзнала и съвестта ми страда, още повече че днес е късно да поправя тия грешки. Навън никога не забравям, че общувам с хора с радости и проблеми. Стремя си да бъда "равна", разбираща.
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 13:04

Вода написа:Ти би ли живяла щастливо обичайки и гледайки децата си слаби, бледи и гладни...

Не, не бих...
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by Вода Нед 07 Апр 2013, 14:51

Извинявай, Флуид, нямах предвид конкретно теб. Само така си питах. Това по принцип беше само пример. Аз само казах "да не дава Господ да ти се налага да избираш". Защото както казах и по-горе, за мен проблемът не е че сме лоши или че не казваме "обичам те". Има неща извън нас, от които за съжаление сме зависими и то в голяма степен по причини, че обичаме, че сме свързани с близките си, че мислим за тях, че сме отговорни. Иначе си филосовствам, без да имам предвид конкретно някого, най-малко теб :-)
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 15:16

и аз знам, че си говорим така, за живота. за разни ситуации. но понеже каза "не знам за вас", та затова се изповядах. ние си падаме малко темерути...
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by Вода Нед 07 Апр 2013, 15:43

Да, малко странно звучи това:"Не знам за вас, Флуид", ама е породено от някаква твоя несигурност, която ме е накарала да те отъждествя донякъде с автора и да го напиша., извинявам се още веднъж. Точно преди минута прочетох какво е сложил Папа - речта на Чарли Чаплин на неговата 70-годишнина. Прочети я, ако не си го направила вече. Аз нямам какво повече да кажа.
Вода
Вода
Писачко
Писачко

Female
Gemini Брой мнения : 2380
Местожителство : Канада
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by fluid Нед 07 Апр 2013, 16:31

това го срещнах в петък в нета. четох го - доста мъдро е.
fluid
fluid
Писачко
Писачко

Female
Брой мнения : 2183
Местожителство : София
Дата на регистрация : 22.01.2010

Върнете се в началото Go down

 Прелюбяване - Page 2 Empty Re: Прелюбяване

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите