Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Ако ви мързи да се регистрирате или не си спомняте паролата си, флезнете с Фейсбук сметката си натискайки бутона който се намира малко преди края на тая страница ...
Добре дошли във: www.forumnazapomnenite.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Кефи ли ви?
Дълга на Кебек
Latest topics
» Да събудим форума !
Приключено по давност! Icon_minitimeСря 27 Мар 2024, 16:57 by vanelo

» A chance to take my little boy home
Приключено по давност! Icon_minitimeЧет 02 Ное 2023, 19:43 by vanelo

» ПАК Е ПЕТЪК!
Приключено по давност! Icon_minitimeПет 25 Ное 2022, 18:22 by vanelo

» Най дългия електронен роман !!!
Приключено по давност! Icon_minitimeПет 02 Юни 2017, 18:55 by Marginal

» Другото ми хоби е музиката ...
Приключено по давност! Icon_minitimeПон 07 Мар 2016, 14:09 by Marginal

» Давай Бат Бойко ДАВАЙ !!!
Приключено по давност! Icon_minitimeВто 15 Дек 2015, 06:41 by Marginal

» Un québecois bien à sa place ...
Приключено по давност! Icon_minitimeПет 23 Окт 2015, 14:58 by Marginal

» A Practical Guide to Free-Energy Devices
Приключено по давност! Icon_minitimeНед 18 Окт 2015, 04:29 by Marginal

» Едно от преживяванията на чичо Владо в Канада ...
Приключено по давност! Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 12:12 by Marginal

» Жена ви слага ли си го със сина си/ви?
Приключено по давност! Icon_minitimeСъб 12 Сеп 2015, 01:58 by Гост

» Слушалките ...
Приключено по давност! Icon_minitimeЧет 13 Авг 2015, 05:54 by Marginal

» Кой е арматол Тимотей Венеаминов ?
Приключено по давност! Icon_minitimeЧет 06 Авг 2015, 15:26 by bozman

Top posters
Marginal (16898)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
paparazzo (7150)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
myhata II (6266)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
stimi (4915)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
Mr800Days (4254)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
7george (3967)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
danielle (2594)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
Вода (2380)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
fluid (2183)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 
kralimarko (1566)
Приключено по давност! Vote_lcapПриключено по давност! Voting_barПриключено по давност! Vote_rcap 

Съфружници
Анонимна анкета само за мъже !!!
Колко кожи сте разпрали?
Дефствен съм
1-10
11-20
21-30
31-40
41-50
51+
Шфестер съм

>>Резултати<<
Създайте собствена анкета

Приключено по давност!

5 posters

Go down

Приключено по давност! Empty Приключено по давност!

Писане by vanelo Вто 12 Яну 2010, 17:43

https://www.youtube.com/view_play_list?p=3AFD8A65A008A6E9 На 26 август 1990 г. е подпален Партийният дом на Българската комунистическа партия. 15 години делото по палежа не влиза в съдебната зала и накрая, за облекчение на всички знайни и незнайни участници, е прекратено по давност. На 18-ата година екип решава да осветли тази българска мъглявина като направи документален филм.

vanelo
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 718
Дата на регистрация : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by paparazzo Вто 12 Яну 2010, 18:04

Документалният филм "Приключено по давност" показва как е зачената българската мафия.
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2390931
"Оттук трябва да започнем да разплитаме чорапа. 20 години се чудим защо ни управляват бандити. Ами защото са в комбина с бандитите! Вижда се във филма", заявява режисьорката Малина Петрова.

167-минутният филм, който вече пети месец продължава да не е желан в ефира на нито една българска телевизия (за първи път е показан в Дома на киното през април т.г.), доказва участието в палежа на някогашния Партиен дом на дебеловратите момчета с бухалките -

палеж, изпипан и манипулиран,

пише в. "Труд", който публикува интервю с авторката.

Малина Петрова обяснява: "По време на разследванията и снимките имах нееднократни свидетелства, че някои от участниците веднага след това се оказват със скъпи магазини и имоти в центъра на София. Карат скъпи коли. Как става това?! Готова съм да дам материалите на всеки, който има интерес към темата. Нека направи свое разследване..." още по темата
Малина Петрова е първият лауреат на наградата за доблест "Паница"

В отговор на въпроса "Кой подпали Партийния дом на 26 август 1990 г.?" режисьорката казва: "Три часа разказвам кой го е подпалил, а всички искат отговор с едно изречение. Питат ме - партията ли го подпали. Да, има активни участници от партията, има и от опозицията. Вплетени са интересите на много групи и хора."

"Впрочем, и на чужди специални служби..." - допълва журналистката Таня Джоева. "Без съмнение", отговаря авторката на филма.

В нощта преди 19 години според документалистката

най-пострадали били стаи, където са се съхранявали ключови документи

- за финансирането на партията, за изнасянето на капитали, секретни решения на Политбюро.

"Друг е въпросът дали наистина са изгорели. За палежа е имало сериозна подготовка. Човек от охраната и от видеонаблюдението разказва, че през последните 10 дни преди пожара е имало необичайно движение", казва Малина Петрова.

Тя определя като достойнство на своя филм това, че зрителят е съдебен заседател. "Моята гледна точка присъства, но не искам да влияя и да манипулирам", казва Малина Петрова и отхвърля поканата да коментира участници, например генерал Любен Гоцев или Константин Тренчев.

Тя е убедена, че не е лов на вещици, ако разбойниците си понесат заслуженото. "Не само от последните четири, а от последните 20 години. Е, някои от фигурите може да се окажат приятели на управляващите. Но щом са нарушавали закона...", разсъждава Петрова.

Според нея

делото за палежа на Партийния дом трябва да бъде възобновено.

"Този път за съзнателно подвеждане на общественото мнение и за лансиране на невярна версия. Не са разпитвани ключови свидетели. Например Петър Бояджиев (бел. на "Труд" - провален като кандидат-премиер след Филип Димитров заради двойно гражданство). В писмо до главния прокурор Иван Татарчев иска да даде показания. Но не е повикан.

Народното събрание да се поинтересува защо анкетната комисия във ВНС подкрепя само една от версиите - че е дело на лумпени. В тази комисия е и ген. Любен Гоцев, и Георги Пирински, който не ме допусна да снимам в бившия Партиен дом", казва Малина Петрова.

В отговор на въпроса

кои са отказали да застанат пред камерата

тя съобщава:

„Следователят по делото Румен Андреев, доскоро зам.-министър в МВР. Месеци наред го чаках, но не дочаках да го питам защо от четири версии той залага навремето основно на тази, че лумпени са подпалили сградата.

Не дочаках и Румен Сербезов (бел. на "Труд" - министър и посланик при Т. Живков, през 1990 г. депутат и секретар на ВС на БСП) въпреки настояванията ми, че името му е сериозно замесено. Каза ми, че като управител на "Токуда" сега се интересувал от здравето на нацията.

Нека бъде извикан пред депутатите да каже какво е правил в нощта на пожара. Много хора не искат да се говори нито за палежа, нито за филма. Ако лентата ми беше фалшификат, все някой щеше да скочи. Но мълчат, предпочитат да се забрави. Ако съм излъгала, нека ме разследват и съдят."

Малина Петрова

е първият лауреат на учредената през 2006 г. Награда за гражданска доблест "Паница".

Автор е на 11 документални и два игрални филма. Някои са награждавани, други не са били допускани до публични прожекции през 80-те години.

Игралните са "Пътешествието" (с Искра Йосифова, 1980) и "Синът на Мария" (1983), а сред документалните са "Тетевенска 24", "Фермата", "Пантеонът", "Виновни няма", "Сърцето умира последно", "Балкански уроци по история" и др.


През март 1988 г. тя е сред учредителите на Общонародния комитет за защита на Русе и при последвалите мерки на властта е свалена от поста председател на Кабинета на младите кинематографисти, тъй като не е била член на БКП и не е можело да й бъде наложено партийно наказание, както на други в комитета.


Работила е за Клуба за гласност и преустройство, била е режисьор на предизборното тв студио на СДС през 1990 г., когато участва във вземането на решението да бъде показан записът на оператора Евгений Михайлов с фаталната реплика на държавния глава Петър Младенов: "Най-добре е танковете да дойдат".


През последните години скромно се занимава с благотворителна дейност и успя да завърши отдавнашния си проект - филма "Приключено по давност".
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by Marginal Вто 12 Яну 2010, 19:09

Твойте хора Папа Приключено по давност! 1322 ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by paparazzo Вто 12 Яну 2010, 19:13

е аз отдавна казвам,че НИЕ сме на всеки километър....,ма никой не ми верва.... Приключено по давност! Icon_wink
paparazzo
paparazzo
Пише та пише
Пише та пише

Брой мнения : 7150
Дата на регистрация : 13.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by danielle Вто 12 Яну 2010, 20:29

Ето и торент :
http://nanoset.net/torrent/6/17/116656/Priklucheno%20po%20davnost%20-%20DVD-Rip
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by danielle Вто 12 Яну 2010, 20:31

Сега го тегля; ако успея да го гледам довечера, утре ще раздухвам за к'во става дума...
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by danielle Сря 13 Яну 2010, 13:20

Гледах филма снощи и какво да ви кажа. Имах чувството, че гледах един от онези филми за кулите близнаци и как тия кули взеха, че се срутиха, ей така за един час и нещо...

Във филма два пъти се намекваше, че според свидетелски показания откъде някаква си там улица са се забелязали около 15-на много здрави момчета, с ниски пострижки, атлетични тела, на някои дори лицата им били покрити с качулки и са носели едни такива предмети (познати по-късно като бухалки); та тези левенти са влезли по-рано преди да се случи палежа и са имали 2 часа (това е чул свидетел да им се разпорежда), за да си свършат работата. Кои са били тези атлетични момци се питам? И защо описанието им много наподобява на онези другите момци, които само след година вече ще бъдат много популярни с прозвището "мутри". Хммм-да... Бях на 21/22 години, по това време и като всички онези млади хора заснети във филма, сме искали по-доброто, нали? 90-та година, на майка ми й предложиха да имигрира в ЮАР, благодарение на някаква хуманитарна огранизация и тя отказа. Скоро си лафихме на тази тема с нея и я питах дали не съжалява, че не е отишла там. А тя ми рече, че така й е било писано и че ако трябва да избира отново, тя пак би останала в БГ и пак би се борила с/у комунизма. Тогава имах един приятел я наричаше "луда"..., че не си гледала интереса..., че е можела $$$$ да направи, както останалите. Скоро, след 15 години не бяхме се виждали, той ме обвини, че съм анти-родолюбка затова, че не съм останала в БГ и че не съм се борила" с/у политическата "мафия". Били сме длъжни като гражданско общество да се противопоставим. ОК... но аз го попитах, къде беше той като гражданин през 90/91 година, докато майка ми, например, се опитваше да създава сини структури? Дори не се опита към студенските вълнения тогава да се присъедини... наричеше тези наши усилия за промяна губене на време и че $$$ са по-важното.
Ох... знаете ли... изнасилването е много тежко престъпление с/у личността... остава дълбоки травми, но такова "изнасилване" в/у нашата крехка, тогава, душевност, каквато извършиха комунистите, е чудовищно... и си мисля, че е много по-болезнена и нелечима от онази физическата. Трябва време...много време!
danielle
danielle
Писачко
Писачко

Female
Capricorn Goat
Брой мнения : 2594
Рождена дата : 01.01.1968
Възраст : 56
Дата на регистрация : 12.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by Marginal Сря 13 Яну 2010, 13:50

Тва ми звучи като пожара ф Райхстага Приключено по давност! 1322 ...
Marginal
Marginal
Администратор

Male
Libra Buffalo
Брой мнения : 16898
Рождена дата : 14.10.1961
Възраст : 62
Местожителство : L'Ile Perrot, QC, Canada
Дата на регистрация : 12.01.2009

http://connectedhealer.weebly.com/#/

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by stimi Сря 13 Яну 2010, 14:22

Ами то и си беше!
stimi
stimi
Писачко
Писачко

Female
Leo Dog
Брой мнения : 4915
Рождена дата : 04.08.1970
Възраст : 53
Местожителство : На юг от реката
Дата на регистрация : 31.12.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Познал ли е Юлиян Вучков?-избори 2 юли 09 г.

Писане by vanelo Чет 28 Яну 2010, 16:23

http://www.novatv.bg/bg/videos/view/380

vanelo
Писачко
Писачко

Male
Брой мнения : 718
Дата на регистрация : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Приключено по давност! Empty Re: Приключено по давност!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите